Wpis z mikrobloga

Pół roku walki z kilkoma operatorami i tylko ściana:

- Niestety Pana adres nie jest w naszej bazie, nie ma szans na światłowód ale zaproponuje miedziaka 20mbit.
- Ale obok jest studzienka. Wszyscy sąsiedzi też mają światłowód
- Nie mam adresu w bazie
- A technik nie może zerknąć?
- Nie ma szans na światłowód pod tym adresem. Moge jeszcze zaproponować LTE.

Tydzień temu 20km od mojego domu zaczepiłem chłopa który na skrzyżowaniu spawał światłowód. Wykonał jeden telefon do znajomego i dziś zawitał symetryk 1Gbit. Nie zapłaciłem za to ani grosza (dalem tylko dobre alko za pomoc).

50cm od mojej działki była studzienka ze światłowodem. Żaden operator nie potrafił wezwać technika zeby tam zajrzał. Wystarczyło pociągnąć 8m światłowodu do domu.

Pozdrawiam wszystkich którzy dalej walczą. Nie poddawajcie się!

#swiatlowod #internet
Pobierz shaggee - Pół roku walki z kilkoma operatorami i tylko ściana:

- Niestety Pana adres...
źródło: comment_1633035170G4xyqirq5GnjmCyezS6zD1.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@shaggee: bo z korpo-providerami tak jest. Zawsze starałem się dotrzeć do technika bo od razu była inna gadka, podobnie było w Orange jak przepinali kumpla na światłowód, akurat nie mógł być w Polsce więc zostawił mi klucze. Sami technicy (niezależna firma, Orange nie ma swoich jako takich) mówili jakie to zarządzanie jest #!$%@? i jak im wszyscy technicy cisnęli na zgrupowaniu że się obudzili wczas z odchodzeniem od ADSLa :P. No
czesc @shaggee, tez stoje przed tematem swiatlowodu pod ziemia.
Jestes w stanie podpowiedziec jaki peszel uzyles, jak gleboko w ziemi, jak kabel 'wchodzi' do domu, czy masz jakies zagiecia swiatlowodu czy po lini prostej w calosci i czy po czasie nie ma z tym jakis problemow?
@peele:
Nie miałem żadnego peszela. Koleś przyszedł i sam wszystko powiercił. Powiedział tylko żeby nie zginać kabla tak żeby się nie załamał. Muszą być łuki i kilka takich łuków mam na 90 stopni.
W ziemi jest na głębokości około 40cm. Poprzedzony folią z napisem uwaga światłowód. Nic sie nie dzieje.