Wpis z mikrobloga

@Drakii: Tak wskazują przesłanki, które podałeś - i którym nie zaprzeczyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony zastanawia mnie jedno - czy według tej ustawy będzie można zamknąć konto Jan Paweł II na portalu albicla? Chyba nie.

Czy możemy traktować to jako legalizację cenzopapizmu w internecie?
  • Odpowiedz
@Zoodiak: Pokazujesz znów że nie masz pojęcia o tym co jest w tej ustawie bo ona będzie skupia się ona na dawaniu możliwości odwołania się od np zamknięcia konta a nie daje żadnej komisji prawa do usuwania czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@Drakii: Które ja podałem, wybacz. Ale zobaczmy, bo to w sumie ciekawe.

Usługodawca, który otrzymuje w roku kalendarzowym ponad 100 reklamacji użytkowników dotyczących rozpowszechniania treści o charakterze bezprawnym, ograniczenia dostępu do treści lub ograniczenia dostępu do profilu użytkownika, zobowiązany jest do sporządzania co pół roku sprawozdania w języku polskim dotyczącego sposobu rozstrzygnięcia tych reklamacji i do publikowania go w internetowym serwisie społecznościowym najpóźniej w terminie jednego miesiąca od zakończenia danego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zoodiak: to miłej zabawy, mnie już brzydzi takie naiwniactwo wymieszane z tekstami o "wojnach plemiennych". Taki łykopek z posiniaczoną dupą starter pack.
  • Odpowiedz
miłej zabawy, mnie już brzydzi takie naiwniactwo wymieszane z tekstami o "wojnach plemiennych". Taki łykopek z posiniaczoną dupą starter pack.


@Haramb3: Nah, już kończę, ale w tej ustawie są lepsze smaczki niż myślałem. Generalnie jej główna myśl jest taka, aby obsadzić te radę prawicowymi wariatami, a potem na podstawie kilkudziesięciu wniosków, oni sobie będą mogli decydować, czy coś jest właściwe czy nie.

Przykład dla @Drakii Mamy cenzopapy, które podchodzą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zoodiak:

Nah, już kończę, ale w tej ustawie są lepsze smaczki niż myślałem. Generalnie jej główna myśl jest taka, aby obsadzić te radę prawicowymi wariatami, a potem na podstawie kilkudziesięciu wniosków, oni sobie będą mogli decydować, czy coś jest właściwe czy nie


Mam nadzieję, że członkowie tej Rady będą dobrze zarabiali. Po takim ostrym dymańsku trzeba się posilić czymś konkretnym ʕʔ
  • Odpowiedz
@Zoodiak: Ty chyba nie za bardzo umiesz czytać ze zrozumieniem masz w tym artykule jasno napisane że jedyne co rada może robić to znosić ograniczenia nałożone na treści lub użytkowników a nie je nakładać.
  • Odpowiedz
  • 7
@Drakii tak. Zalezy kto ją tworzy. Jak dostajesz rysunek domu od 5 latka to nie spodziewasz się że będziesz mógł zacząć budowę. Tak można spokojnie założyć że partia, która zastraszała legalnie protestujących, wysyłała na nich uzbrojoną i próbującą wzniecić zamieszki policję (która przecież ma stać na straży prawa), próbowała zamknąć ostatnią niezależną telewizję, wielokrotnie próbowała zastraszać slapp'ami ludzi o innych poglądach, cenzuruje nawet rozdania nagród telewizyjnych żeby przypadkiem nie przedostał się
  • Odpowiedz
@Drakii:

Art. 25. 1. W wyniku przeprowadzonego postępowania Rada wydaje decyzję, w której:
1) nakazuje zniesienie ograniczenia dostępu do treści lub ograniczenia dostępu do profilu użytkownika jeżeli stwierdzi, że treść lub profil użytkownika, do których ograniczono dostęp, nie stanowią treści o charakterze bezprawnym albo
2) odmawia nakazania zniesienia ograniczenia dostępu do treści lub ograniczenia dostępu do profilu użytkownika jeżeli stwierdzi, że treść lub profil użytkownika, do których ograniczono dostęp stanowią treści o charakterze bezprawnym.
2. Rada wydaje decyzję w terminie 7 dni od dnia
  • Odpowiedz
@Zoodiak: Odmawia nakazania zniesienia ograniczenia czyli podtrzymuje decyzje serwisu społecznościowego rada nie nakłada żadnych własnych ograniczeń tylko odnosi się do tych nałożonych przez serwis na prawdę masz takie duże problemy z poprawną interpretacją tego paragrafu?
  • Odpowiedz
@Drakii:

Ergo: portal kasuje A - nawet jeśli portal nie ma racji - rada przyklepuje. Czyli możesz napisać na ablicli cokolwiek ci się żywnie podoba, a rada może to zalegalizować, nawet jeśli lamie to inne ustawy.

To jest de facto danie prawicowym kosmitom prawa do decydowania, co wolno, a czego nie wolno usunąć.


Miałeś rację. Ta ustawa jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż myślałem O_O Dzięki za tę dyskusję, nie wiedziałem,
  • Odpowiedz
@Drakii: W przypadku uwzględnienia reklamacji usługodawca:
1) znosi ograniczenie dostępu do treści, albo
2) znosi ograniczenie dostępu do profilu użytkownika, albo
3) uniemożliwia rozpowszechnianie treści o charakterze bezprawnym.
  • Odpowiedz
@Drakii: Masz rację, nie zauważyłem punktu trzeciego uniemożliwia rozpowszechnianie treści o charakterze bezprawnym.

Podsumowując:

Rada decyduje, czy coś jest bezprawne lub coś nie jest bezprawne. Jeśli rada uzna, że coś jest bezprawne, usługodawca ma to
  • Odpowiedz