Wpis z mikrobloga

@Drakii: Tak czy siak, tak jak napisałem: dziwi mnie, że elektorat PiS-u daje się tak robić tym ludziom w #!$%@?. Oni nie są w stanie nawet zamordyzmu dobrze wprowadzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Drakii:

Jeżeli uważasz że w ustawie są przemycone jakieś fekalne przepisy to je wypunktuj a nie powołuj się na domysły.


Będę je punktował we własnym zakresie, w czasie jaki uznam za słuszny i względem osób, z którymi będę chciał o tym rzetelnie dyskutować, a nie na zawołanie łykopka, który nie lubi niewygodnego kontekstu politycznego i co najwyżej schowa się do szafy.
@Drakii: Przecież Ci napisałem logiczne wnioski wyżej, a ty zapętlasz się w tym samym błędnym argumencie jak zdarta płyta. Sugeruje to, że wiesz, że się mylisz, ale ego nie pozwala ci tego przyznać. Nie ty jeden. Ludzie są słabi.
@Drakii: Tak wskazują przesłanki, które podałeś - i którym nie zaprzeczyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony zastanawia mnie jedno - czy według tej ustawy będzie można zamknąć konto Jan Paweł II na portalu albicla? Chyba nie.

Czy możemy traktować to jako legalizację cenzopapizmu w internecie?
@Drakii: Które ja podałem, wybacz. Ale zobaczmy, bo to w sumie ciekawe.

Usługodawca, który otrzymuje w roku kalendarzowym ponad 100 reklamacji użytkowników dotyczących rozpowszechniania treści o charakterze bezprawnym, ograniczenia dostępu do treści lub ograniczenia dostępu do profilu użytkownika, zobowiązany jest do sporządzania co pół roku sprawozdania w języku polskim dotyczącego sposobu rozstrzygnięcia tych reklamacji i do publikowania go w internetowym serwisie społecznościowym najpóźniej w terminie jednego miesiąca od zakończenia danego półrocza.
miłej zabawy, mnie już brzydzi takie naiwniactwo wymieszane z tekstami o "wojnach plemiennych". Taki łykopek z posiniaczoną dupą starter pack.


@Haramb3: Nah, już kończę, ale w tej ustawie są lepsze smaczki niż myślałem. Generalnie jej główna myśl jest taka, aby obsadzić te radę prawicowymi wariatami, a potem na podstawie kilkudziesięciu wniosków, oni sobie będą mogli decydować, czy coś jest właściwe czy nie.

Przykład dla @Drakii Mamy cenzopapy, które podchodzą pod obrazę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zoodiak:

Nah, już kończę, ale w tej ustawie są lepsze smaczki niż myślałem. Generalnie jej główna myśl jest taka, aby obsadzić te radę prawicowymi wariatami, a potem na podstawie kilkudziesięciu wniosków, oni sobie będą mogli decydować, czy coś jest właściwe czy nie


Mam nadzieję, że członkowie tej Rady będą dobrze zarabiali. Po takim ostrym dymańsku trzeba się posilić czymś konkretnym ʕʔ
@Drakii tak. Zalezy kto ją tworzy. Jak dostajesz rysunek domu od 5 latka to nie spodziewasz się że będziesz mógł zacząć budowę. Tak można spokojnie założyć że partia, która zastraszała legalnie protestujących, wysyłała na nich uzbrojoną i próbującą wzniecić zamieszki policję (która przecież ma stać na straży prawa), próbowała zamknąć ostatnią niezależną telewizję, wielokrotnie próbowała zastraszać slapp'ami ludzi o innych poglądach, cenzuruje nawet rozdania nagród telewizyjnych żeby przypadkiem nie przedostał się jakiś
@Drakii:

Art. 25. 1. W wyniku przeprowadzonego postępowania Rada wydaje decyzję, w której:
1) nakazuje zniesienie ograniczenia dostępu do treści lub ograniczenia dostępu do profilu użytkownika jeżeli stwierdzi, że treść lub profil użytkownika, do których ograniczono dostęp, nie stanowią treści o charakterze bezprawnym albo
2) odmawia nakazania zniesienia ograniczenia dostępu do treści lub ograniczenia dostępu do profilu użytkownika jeżeli stwierdzi, że treść lub profil użytkownika, do których ograniczono dostęp stanowią treści
@Drakii:

Ergo: portal kasuje A - nawet jeśli portal nie ma racji - rada przyklepuje. Czyli możesz napisać na ablicli cokolwiek ci się żywnie podoba, a rada może to zalegalizować, nawet jeśli lamie to inne ustawy.

To jest de facto danie prawicowym kosmitom prawa do decydowania, co wolno, a czego nie wolno usunąć.


Miałeś rację. Ta ustawa jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż myślałem O_O Dzięki za tę dyskusję, nie wiedziałem, że
@Drakii: W przypadku uwzględnienia reklamacji usługodawca:
1) znosi ograniczenie dostępu do treści, albo
2) znosi ograniczenie dostępu do profilu użytkownika, albo
3) uniemożliwia rozpowszechnianie treści o charakterze bezprawnym.
@Drakii: Masz rację, nie zauważyłem punktu trzeciego uniemożliwia rozpowszechnianie treści o charakterze bezprawnym.

Podsumowując:

Rada decyduje, czy coś jest bezprawne lub coś nie jest bezprawne. Jeśli rada uzna, że coś jest bezprawne, usługodawca ma to skasować.

A czy coś jest bezprawne to - szok - decyduje rada.

No i punkt ekstra: instancją do odwołania się jest sama rada xD Jutro zrobię lepszy wpis, bo to są niezłe jaja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zoodiak: widzisz, po co się produkujesz, jak jedynie co odpisuje to "źle, znowu się mylisz, nie masz racji, pora na CSa IKS DE IKS DE"

W końcu co tu może pójść nie tak? Że jeden nurt ideologiczno-polityczny będzie faworyzowany i treści zawarte w jego ramach będą istnieć, a inne nie?
A no tak, po to była robiona ta propaganda o cenzurze i korporacjach, żeby po pierwszych incydentach fekalnych można było z
@Zoodiak: "Dupy nasmarowane?" wybacz ale swoje chore fantazje zostaw dla kolegow z podobnymi zaburzeniami. Dla jasnosci to nie tak, ze nie jestem tolerancyjny, po prostu to co piszesz jest obrzydliwe. Brawo dla ciebie i dalej reprezentuj tak swoje poglady to na pewno wiecej ludzi uzna je za normalne ¯\_(ツ)_/¯
@Haramb3
@Zoodiak
Jestem przeciwnikiem PiS i tej ustawy, ale wy to chłopaki chyba nasrane w głowach macie albo ciężko się wam skupić w przerwie przed kartkówką z przyrki XDXDXD przecież ta ustawa w całej swojej #!$%@?ści nie daje żadnemu organowi państwowemu prawa do usuwania treści z żadnych serwisów internetowych, więc nie wpływa w żaden sposób na swobodę wypowiedzi XDXD może uznać coś za bezprawne, ale dopiero po tym jak taki Facebook najpierw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konkuterowiec:

Jestem przeciwnikiem PiS


Jesteś miesięczną zielonką, czyli idealnym przykładem schowania się w szafie i wyjścia z niej. Ergo w dupie mam kim jesteś, bo twoja osoba jest nierealna.

więc nie wpływa w żaden sposób na swobodę wypowiedzi XDXD


O tym już pisałem, ale nie spodziewam się od zielonki umiejętności czytania. Jesteś tu tylko po to, żeby robić syf IKS DE IKS DE IKS DE

Myślałem że komuniści wyplewili z narodu
@Haramb3 no tak, bo przecież wiek konta zmienia całkowicie wartość merytoryczną wpisu XDXDXD jedyne co się może stać i o czym pisałeś to to, że treści prawicowe będą musiały być przywracane przez media społecznościowe, a treści z drugiej strony barykady po usunięciu nie będą już mogły liczyć na przychylną decyzję tej rady czy czego tam, dlatego jestem przeciwnikiem tej ustawy. Ale wszystko co do tej pory było wrzucane i nie zostawało usuwane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konkuterowiec:

no tak, bo przecież wiek konta zmienia całkowicie wartość merytoryczną wpisu XDXDXD


IKS DE IKS DE IKS DE

Tak, bo nie ponosisz nawet wizerunkowej odppwiedzialności za własne wpisy. Schowasz się w szafie, tj. spadniesz z rowerka i wrócisz jako inny ćwok IKS DE IKS DE DE DE DE

dlatego jestem przeciwnikiem tej ustawy.


Wow! Niesamowite, doszedłeś do wniosków, do których doszedł tu każdy i jeszcze sobie robisz dobrze do tego
@Haramb3 czyli nie wchodzisz w polemikę ze stwierdzeniem, że ustawa nie ogranicza w żaden dodatkowych sposób wolności wypowiedzi? Zabawne, bo właśnie to próbuje wam od 40 komentarzy wytłumaczyć @Drakii a wy jak zacięta płyta ze hurr durr PiS zły XDXDXD
@Haramb3 jakie znaczenie ma moja odpowiedzialność wizerunkowa, młocie, jak ja stwierdzam tylko fakty XD jak ktoś na anonimowych Mirko wyznaniach napisze że "Jan Paweł II papieżem Polakiem był" to też to zanegujesz bo autor nie ponosi odpowiedzialności? XDXDXD
@Zoodlak A przecież dzisiejsze Chiny też się powołują na myśl Mao, więc jak widać miliard Chińczyków nie może się mylić.
Druga kwestia to taka, że kiedyś słyszałem takie coś z ust pewnych bokserów. ,,Nie ma spokoju bez walki" - tak to brzmiało.