Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie "fakty tvn" taka sama propaganda, no może mniejsza, jak w tvpis. Obie stacje bym zlikwidował. Za propagandę. Aberacja życia. Masakra. Jedni srają na drugich i vice versa.
#neuropa #4konserwy
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
TVP i TVN różnią się sposobem uprawiania propagandy, ale to nie oznacza że jedna prawdę mówi a druga kłamie. W TVP masz najczęściej najprostszą możliwą formę, czyli manipulowanie informacjami- po prostu kłamią, jest to bolesne ale nie tak groźne bo łatwe do zweryfikowania. TVN natomiast manipuluje za pomocą formy podawania informacji, trochę jak BBC ale oczywiście to Polska, więc zamiast igły używa się tutaj szpadla. Jest to zdecydowanie groźniejsza propagadna, bo nie ma na celu wprowadzić w błąd, tylko nadać odpowiednie nacechowanie emocjonalne/perspektywę i w niej utwierdzić oglądających. Przykładem może być afera z Lex TVN, gdzie telewizja ta wzniosła się na wyżyny i nie przetłumaczysz już ludziom, że w niej nie chodziło o TVN24, tylko dalszą integrację rynkową UE i odpowiedzi na zniesienie sankcji na NS2. Schemat działania jestem (w uproszczeniu i uwypukleniu) nqstępujący:-”informacja, np dziecko spadło z drzewa" Dlaczego rząd zdaje się ignorować tragedię tlu najsłabszych? Czy oni w ogóle mają serca? Więcej w tym temacie XY
-Dzień dobry państwu, rozmawiamy z ekspertem, powie pan czy państwo PiS to komunizm czy f-----m?
-Oczywiście że f-----m, smak życia odbierają, kradną i jeszcze brzydkie mordy mają, a potem dzieci skaczą bo co innego robić mają?
- Dziékuję za wypowiedź, rozmawiałem z matką dziecka, ta próba samobójcza wywołana została zapowiedzią premiera Morawickiego że z powodu niedoborów budżetowych wypłata 500+ zostanie odłożona na miesiąc. ( Tu wstaw płaczącą kobietę krzyczą jak żyć!)
PiS nie troszczy się o najsłabszych a obiecywał-klip z wywiadu sprzed 5 lat o 500+
Co jeszcze oni zniszczą?
  • Odpowiedz
@Niggalke ja nawet od 30 lat w pl nie mieszkam. K---a, ogarnij się


@szunis: Kolejna konserwa na uchodźstwie, żywo zainteresowana swoim krajem z którego uciekła jak tylko się dało, po to by teraz nauczać młodych polaków co dla Polski najlepsze - w tym wypadku patriotyzm i szczelne granice xD
  • Odpowiedz
  • 0
@szunis ale to że TVN zszedł na psy ostatnio to fakt autentyczny, co raz mniej informacji w serwisach i do tego jeszcze Tuska mi nie pokazują(). Cytując klasyka: jak żyć?
  • Odpowiedz
  • 1
@e_m_p Btw. Polaków piszemy również z dużej litery - Polaku!
Kochaj swój ojczysty język, jakem ja pokochał... Cymbale - wszak cymbalistów było wielu. (wiesz skąd ten cytat)
  • Odpowiedz
  • 1
@Iknsg

@szunis ale to że TVN zszedł na psy ostatnio to fakt autentyczny, co raz mniej informacji w serwisach i do tego jeszcze Tuska mi nie pokazują(). Cytując klasyka: jak żyć?


being honest ja nie oglądam tv. Po prostu rzuciło mi się to w oczy i napisałem. Tak naprawdę, to trochę jestem w szoku, jak mój wpis odbił się szerokim echem. Widocznie trafiłem w czuły punkt?
  • Odpowiedz