Wpis z mikrobloga

No w końcu się wzięli za budowę prototypu silnika WARP ze #startrek i to główkują, już od 30 lat nad tym, jednakże dopiero teraz można to zmierzyć.
W skrócie chodzi o napęd dla pojazdów kosmicznych, który manipuluje zakrzywieniem czasoprzestrzeni za pomocą nagłej skokowej zmiany masy. Siła nie porywa na ten moment, bo przesuwają zaledwie 2g, ale droga do gwiazd się otwiera :)
Dodam, że sama koncepcja filmowego #warp bazowała na teoretycznych ustaleniach astrofizyków. Którzy na potrzeby filmu mieliby zaproponować hipotetyczne rozwiązanie. Zatem nie jest to pomysł czysto z ekranu TV, ponieważ wcześniej już krążył on w kręgach nauk nad czasoprzestrzenią. Star trek tylko zainspirował innych i przekazał ciekawe koncepcje dalej.
#scifi #spacex #kosmos #nasa #astrofizyka
divinorum - No w końcu się wzięli za budowę prototypu silnika WARP ze #startrek i to ...
  • 11
@Lootzek: ja rozumiem to tak, że zamienia się energię na materię, gdy przez te kryształy przechodzi energia, pęcznieją, a potem oddają energię. Jednakże, nie jest to dla mnie tak oczywiste i sam się zastanawiam, jak to może działać.
@divinorum A to nie chodzi przypadkiem o piezoelektryczne przesuwanie środka ciężkości danego obiektu, co przy wykorzystaniu oddziałującej na niego grawitacji powoduje jego ruch?

Teraz czas na folia alert: tak mi w głowie zakiełkowało czy aby ten słynny nazistowski dzwon nie mógłby się opierać na podobnej zasadzie? Tam miałaby o ile pamiętam wirować rtęć (więc masywny pierwiastek) i przy wygenerowaniu w niej pola elektrycznego i wyindukowanego pola magnetycznego, za pomocą elektromagnesów zmieniać jej