Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: Gdyby się bardziej #!$%@?ć, to również taka budowa cudzysłowu apostrofowego podwójnego nie występuje w języku polskim - zaczynamy dolnym, kończymy górnym. ;p
  • Odpowiedz
@swimmerpoland:
Też! Pamiętam jak przy pisaniu raportów dla zagraniczniaków w korpo były z tym jaja ;)
Kolega widzę gramatyczny Obersturmbannführer wyższego poziomu nawet niż ja sam, rispekt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: Jestem po prostu sfrustrowany tym, że całe życie - od podstawówki aż po studia - uczony byłem dbałości o język i staram się go używać prawidłowo, zdając sobie sprawę, że język ewoluuje i nie będę nigdy hiper poprawny. #!$%@? mnie natomiast fakt, że w przestrzeni publicznej pojawiają się lapsusy, często ze strony osób, które - wydawałoby się - są wysoce wykształcone, a finalnie Rada Języka Polskiego wypowiada się w stylu:
  • Odpowiedz
@swimmerpoland:

Jestem po prostu sfrustrowany tym, że całe życie - od podstawówki aż po studia - uczony byłem dbałości o język i staram się go używać prawidłowo, zdając sobie sprawę, że język ewoluuje i nie będę nigdy hiper poprawny.

Ty i ja, bracie :)

a finalnie Rada Języka Polskiego wypowiada się w stylu: ,,no faktycznie, taka była norma, ale teraz już na tyle weszło to do powszechnej mowy, że można
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: covidianie dalej nie zdają sobie sprawy z tego że świat w mikroskali wszędzie wokół nas pełny jest rożnego rodzaju patogenów.

Od zawsze tak było, a nie od 2019r i żyliśmy normalnie.
  • Odpowiedz
@Trelik: czy ktoś w ogóle kiedyś sprawdził czy ten cały Sutkowski to prawdziwy lekarz? Bo każde wystąpienie tego głąba przekonuje mnie coraz bardziej do tezy, że to jakiś happening.
  • Odpowiedz