Wpis z mikrobloga

Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #xerxesmrowki

#solenopsisgeminata W końcu się rozruszały, ale to jeszcze nie to tempo. W każdym bądź razie, przy kilkunastu robotnicach mają już ponad 60 poczwarek i dużych larw (które niedługo staną się poczwarkami). Zdjęcie niżej, btw jak się już przestaną mieścić w tej "probówce" to dostaną gniazdo i widoczność będzie lepsza. Widoczność jest słaba bo są dość powiększone a akryl niestety też wpływa na jakość zdjęć, w środku jest średnica 7mm

#carebaradiversa Carebara przestały jeść w ogóle :/ ale wczoraj coś tam "skubnęły" - jakieś 7 karaków szarych. Dziś dostały 10 ale jeszcze nie sprawdzałem czy zjadły

#manicarubida jedna kolonia to 3królowe 6robotnic i kilkanaście dużych larw, a druga 3królowe, kilkanaście robotnic, ze 30 dużych larw. Wyglądają na takie, które szykują się do zimowania

#pheidolemegacephala Cały czas są jajka (nowe), stare larwy zmętniały więc należy oczekiwać, że niedługo pojawią się poczwarki

Zamówiłem nowe szkło na arenę 30x60x15 ale jeszcze nie wiem jakie mrówki się tam znajdą

Poszukiwania Aphaenogaster senilis trwaja

Zachecam do dyskusji

#mrowki
#gruparatowaniapoziomu
#terrarystyka
#hodowlamrowek
Pobierz PWRXerXes - Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・ #xerxesmrowki

#sole...
źródło: comment_1632674441MCjn5ZxT2bOuM4pt1Fr2j7.jpg