Wpis z mikrobloga

Mirki oblatany ktoś jest w UML? W diagramie przypadków użycia mam dać wszystkie funkcje jakie będzie pełnił system? Czy mogę podzielić to na kilka diagramów np. Diagram "Zarządzanie użytkownikami" i tu przypadki użycia tej "sekcji", Diagram "Zarządzanie plikami" i tu przypadki użycia tej sekcji itp.? Czy mam zrobić jeden dupny diagram gdzie będzie to wszystko umieszczone?

#projektowanie #uml #programowanie (nie krzyczcie za bardzo za ten tag plox, bo to się niejako łączy z moim problemem) :>
  • 5
@tomix: Chcę opisać możliwości jakie daje system z punktu widzenia samego użytkownika. Nie wiem tylko czy można robić kilka diagramów, czy wszystkie te funkcje wrzucić do jednego wielkiego diagramu z wszystkimi możliwościami systemu.
@WallyGator: Może istnieć i system mający 1000 różnych dużych skomplikowanych funkcji, więc rozsądne się wydaje podzielenie na mniejsze części. Sam w takim przypadku dodałbym BOX'a componentu obok aktorów i w nim umieszczał chmurki, na innych diagramach komponenty z innymi nazwami i ich przypadkami w środku itd.