Wpis z mikrobloga

#mikroreklama Astromirki :)
Napisałem całkiem rozbudowany felieton o odkrywaniu tajemnic Enceladusa. Wspierałem się najnowszymi publikacjami, jak to do tej pory robiłem na #astronomiaodkuchni. Zachęcam do przeczytania lub do "zapisania na później" ;).

Link bezpośredni: Enceladus: Pieśń Lodu i Ognia

A jeśli ktoś by chciał docenić pracę, można wykopać znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6288949/enceladus-piesn-lodu-i-ognia/

Zapraszam do ocenienia artykułu w komentarzach. Coś powinienem dodać? Czegoś było za dużo? Chętnie wysłucham uwag, żeby się poprawić w przeszłości.

Życzę przyjemnej lektury :)

------------------------------------

Co się tyczy mojej aktywności pod tagiem, to ostatni czas był nader wymagający. Prowadziłem studenta za granicą, pomagałem przy pisaniu pracki w Krakowie, rozpocząłem dwa dodatkowe projekty historyczno-astronomiczne i w dodatku Centrum Młodzieży otrzymało tyle zgłoszeń na prowadzone przeze mnie zajęcia z astronomii, że musimy uruchomić drugą grupę :). No i do tego dochodzi jeszcze moje standardowe pisanie jakichś artykulików naukowych tudzież innych pracek. Nawet w tej chwili siedzę w Obserwatorium i ustawiam teleskop pod własne obserwacje, żeby potem sie dało kalibrować dane z obserwatorium orbitalnego TESS. Ciągle coś!

#astronomia #kosmos #enceladus #krakow

PS: dopiero po fakcie zauważyłem, że nazwy obrazków w artykule nie są podmieniane przez automat i... cóż, ekhm, teraz juz za późno :P
Al_Ganonim - #mikroreklama Astromirki :)
Napisałem całkiem rozbudowany felieton o od...

źródło: comment_16325927637hf4OoaeWWQYyCe8ZtButU.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Al_Ganonim: wow! Całkiem rzetelny artykuł oparty o nowe źródła, masz ode mnie pokłony astroMirku! W paragrafie o pierścieniu E jest chyba błąd, tych/tyle? Merytorycznie nie sprawdzę, ale zapytam czy masz podobne opracowanie co do Europy i misji Clipper?
@m_silvus: Dzięki! Oraz dzieki za wskazanie błędu. Od razu został poprawiony :).

Nie mam podobnych tekstów o Europie ani o Europa Clipper. Jeszcze. Jeśli pojawi się zapotrzebowanie i akceptacja, to tekst powstanie i bedzie opublikowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Al_Ganonim: za każdym razem, gdy wrzucasz post jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i tego, że chcesz i potrafisz w tak przystępny i przyjazny sposób się nią dzielić. Obyś się nigdy nie wypalił, pomimo ogromu pracy jakiej się poświęcasz! Pozdro, świetny z Ciebie gość, miras! ( ͡ ͜ʖ ͡)