Wpis z mikrobloga

Wczoraj zrobiłem przekładkę sprzętu, wymieniłem płytę i zmieniłem dysk a wszystko popędziłem esxi, import konfiguracji pfsense poszedł praktycznie od kopa, musiałem jedynie poprawić przypisanie fizycznych eth.
Najlepsze to jednak cisza, przesmarowalem łożyska wentylatorów w obudowie, praktycznie cały rok wyły ;)

Przy okazji możecie zobaczyć realny pobór prądu

#pfsense #siecikomputerowe #router #polskiyoutube
Pan_Slon - Wczoraj zrobiłem przekładkę sprzętu, wymieniłem płytę i zmieniłem dysk a w...
  • 20
@Pan_Slon: Fajny. Niedługo sam będę się mierzył z budową własnego routera, co prawda ER-X daje radę, ale chce iść w 10G i niestety nie ma na rynku małych routerów z takim portem WAN (albo dwoma).
@brokenik: Przyglądałem mu się, i faktycznie dobrze że się coś dzieje. Chociaż ciągle mnie śmieszy jak wkładają do routerów z 10G masę portów 1G. Lepiej by dali 3 porty, wszystkie 10G zamiast takie zabawki produkować. No i dlatego muszę sam, bo wszędzie upychają masę niepotrzebnych portów. Marzy mi się taki ER-X z SFP+ zamiast RJ45, albo nawet niech RJtki została tylko 10G żeby było. Dla mnie wymiary idealne.
@krzywy_kanister: Przecież są już takie rozwiązania na rynku i nie są wcale drogie. UDM Pro SE za 2K PLN. Są droższe rozwiązania jak ER-8-XG z 8xSPF+ (ok 6K) ale to też nie jest jakaś straszna cena. Rzecz w tym, że szukam urządzenia małego. Jak ktoś jest cebulakiem to nie idzie w 10G, wiadomo że jest troszkę drożej niż tanie tp-linki dla plebsu. Z drugiej strony, jak ktoś myśli że to bardzo
@crazy_wolf: Nie odpowiedziales, piszesz, ze sa urzadzenia tylko wczesniej nie chciales routera w racku ktorego wlasnie podajesz. Do tego dream machine se ma 2 porty 10g nie trzy. Jest drogie w porownaniu do 1g, jakos ceny switchy 10g powoli spadaja wiec dlaczego routery mialby sie naglemasowo pojawic? Ludzie, firmy nie potrzebuja 1g, nie wiem co to za bycie cebulakiem skoro nie chca przeplacac a sam podajesz jako przyklad Ubiquiti czyli nie
@krzywy_kanister: Ale o co Ci chodzi? Bo nie do końca rozumiem, co chcesz powiedzieć. Szukam MAŁEGO urządzenia, w dupie mam rozwiązania rack. Problemem nie jest cena, o której napisałeś, bo dla mnie i 10K to było by spoko za router do domu, tylko takich MAŁYCH - NIE MA i to stanowi problem, a nie Twoje wymysły.
@crazy_wolf: Raczej twoje wymysly skoro szukasz i nie mozesz znalezc, o czyms to swiadczy. Z cena tez niezle poleciales, nie jest tak drogo, 2k, 6k czy 10k to nie jest duza cena, tez niezle fantazje. Pomysl tez troche moze z czym wiaze sie maly rozmiar gdy ty chcesz potencjalnie 60 giga ruchu przewalic w malym urzadzeniu skoro ona ma "tylko" (lol) 3 fizyczne porty.
@crazy_wolf: Czy ty jestes normalny? Skoro rzucasz przyklad czyms go podeprzyj, widac szkoda czasu na pisanie, ze marudzisz na brak czegos na co widac ani nie ma zapotrzebowania na rynku i bylby problem z chlodzeniem. W takim razie przestan stekac jak stara baba, znajac zycie tylko wymyslasz teraz nie majac wykorzystania dla takiego urzadzenia skoro czepiasz sie o takie #!$%@?.