Wpis z mikrobloga

Odpuściłem sobie #monsterslayer, jednak za mało z tym frajdy a endgame prezentuje się cokolwiek nudno. Ale żeby tak po prostu nie znikać, postanowiłem coś podpowiedzieć tym z Was którzy też się od mobilnego Witchera odbiją. Niżej, w chronologicznym porządku, wrzucam listę gier geolokacyjnych którymi bawiłem się w ciągu ostatnich kilku lat i które do dziś stanowią ciekawą alternatywę dla mobilnego „Wieśka”. Obok tytułu podaję swoją subiektywną ocenę, największe wady i największe zalety gry (w chwili kiedy w nią grałem).

Ingress 7/10
- gra ma sens wyłącznie jeśli mieszkamy w mieście 50k mieszkańców lub większym
+ mechanika zachęcająca do pokonywania odległości, spora i zżyta społeczność

Resources 5/10
- masochistyczna, iście „ogame’owa” mechanika uruchamiania produkcji min. raz na dobę
+ pomysłowa mechanika budowy kopalni zachęca do odwiedzania nowych miejsc

Pokemon Go 7/10
- niektóre aspekty mechaniki zniechęcają do gry, gra zespołowa ma mocno ograniczony sens
+ świetna oprawa graficzna i ogromna ilość „poków” do kolekcjonowania

Walking Dead: Our World 8/10
- żmudny niekiedy grind, ponadto eventy niejako zmuszają do zrywów bardzo aktywnej gry
+ satysfakcjonująca mechanika strzelania różnymi typami broni i korzystania z różnych typów NPCów

Jurassic World: Alive 9/10
- wymagające PvP, dość zręcznościowy grind którego skala może niekiedy zirytować
+ ogromna ilość dinozaurów, funkcjonalne PvP, endgame obliczony na lata gry, pomysłowo uniknięto P2W

Miłej zabawy!

#grymobilne
  • 4
@TragiKomediant: jeśli endgame (wbity 40 lvl) ma wyglądać tak jak mi się wydaje czyli wyłącznie "uzupełnianie" mobów w bestiariuszu to 6/10. Gra ma fajne mechaniki ale z lekka (jak na mobilkę) sadystyczny poziom trudności, brak jakiegokolwiek multi, idiotycznie zrobione questy (przeklikiwanie się przez te animo-plansze, backtracking), masochistyczny sposób robienia mikstur i tak można jeszcze długo... Potencjał był duży ale zabrakło pomysłu jak zatrzymać graczy po 6-12 miesiącach. Nawet jeśli zwiększą max
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wilku1984: a przepraszam czym się różni uzupełnianie bestiariusza od wypełnianiu pokedexu w pokemonach? Jak dla mnie obie produkcję pod względem "endgame" są nudne. Fakt w pokemonach eventy na legendarne pokemony były ciekawe, ale też wielokrotnie irytujące, jeżeli w pobliżu nie było ludzi.