Wpis z mikrobloga

@vinca plan pierwotny to z Palenicy na Krzyżne, potem Murowaniec i Kuznica jeśli mój krzyż się nie zbuntuje z rana XD

Mam batonik oshee sztuk trzy bo mi jeden został z dziś. Każdy inny, więc to istna loteria :D
@karoszka: Oby nie, meteoblue na ten moment pokazuje 2 pogodne dni, a w poniedziałek rzeczywiście już chmurzyska, burze i takie tam.

A co do chmurek to rzeczywiście na tym zdjęciu można dojrzeć trochę ciekawostek. Nad wyższymi szczytami po lewej się uformowały takie chmurki "ufo". Nie żebym się na tym znał, ale wygooglałem że to chyba altocumulus lenticularis tworzący się przy wiatrach fenowych czyli przy halnym.
@skrytozgroza: kurde tak sobie zdałem sprawe jak po raz kolejny media kłamią. Przez ciasteczka google co chwile serwuje mi jakieś artykuły odnośnie tatr i każdy z nich ma jakąs tam dołączona grafike, na której jest pogoda jakby to co najmniej środek zimy w Hilamajach był, a tu proszę.
@Hrabia_Horeszko: Telewizja kłamie :)

BTW ostatnio odkryłem, że tatrzańskie kamerki mają opcję przeglądania zdjęć historycznych. Wystarczy wejść przez adres https://pogoda.topr.pl/ i kliknąć na guzik "i" przy danej kamerce, dalej to już intuicyjne kontrolki do daty i godziny. Fajna sprawa, bo często webcamy tego nie dają, co mnie strasznie wkurza. Zazwyczaj chcę sprawdzić pogodę czy to do nart czy trekingu wieczorem przed wyjazdem i lipa, czarno jak nie powiem gdzie.