Wpis z mikrobloga

Tak zażenowany to chyba nigdy nie byłem.

Tldr: Gość ślubny ukradł mi GoPro.

W sobotę filmowałem z różową ślub w Kielcach. Jedną z kamer jakie wykorzystuję jest Go Pro, stawiam je przeważnie tak, żeby było widać twarze Młodych. Po mszy wyszedłem filmować życzenia i wszystko, co dzieje się po wyjściu z kościoła, a różowa poszła zwijać sprzęt. Później jeszcze ja się upewniłem, że wszystko jest wzięte i można jechać.

Po powrocie do chaty zorientowaliśmy się, że nie ma GoPro. Od razu zadzwoniliśmy do parafii, gdzie ksiądz powiedział, że nikt mu nic nie zgłaszał, a on żadnej kamerki nie widział. No nic, zdecydowałem, że osobiście pojadę po zgubę. Dodam, że jesteśmy z Poznania, więc do Kielc był kawałek xd

Dojeżdżam do kościoła, rozmawiam z księdzem (innym niż ten z którym rozmawialiśmy wcześniej), który oświadczył, że GoPro wziął faktycznie jakiś facet. Z dalszej rozmowy wyszło na jaw, że zaraz po mszy (w momencie gdy wszyscy byli przed kościołem), ów ksiądz zwrócił typkowi uwagę, że została kamerka. Na co ten typek jak gdyby nic ją zabrał.

Ksiądz opisał wygląd tego człowieka i wstępnie wskazał jego wizerunek na nagraniu.

Oczywiście, informację o kradzieży przekazaliśmy również Młodym, którzy się dosyć przejęli całą akcją. Przepytali wszystkich, którzy byli na ślubie, w tym wskazanego wstępnie potencjalnego złodzieja, lecz nikt się do niczego nie przyznaje.

Sprawa zgłosiłem na policję. Pomimo tego, że nie wierzę, że zechce im się kiwnąć palcem, to i tak zawsze jest cień szansy, że jednak może coś uda się ogarnąć.

Wiem, daliśmy ciała, że od początku jeszcze na miejscu nie ogarnęliśmy, że nie mamy ze sobą GoPro. Trudno.

Najgorsza jest i tak świadomość, jakimi #!$%@? potrafią być ludzie. Myślałem, że nie żyjemy w kraju trzeciego świata i da się pozostawić sprzęt na chwilę bez opieki. Przecież to taka akcja, jakby na weselu fotograf poszedł do kibla, a w tym czasie ktoś by mu zaj*bał aparat. Go Pro sobie zdążyłem kupić nowe, ale mam wrażenie, że ta robota już nigdy nie będzie taka sama.

Masakra.

#kradno #gopro

Numer seryjny kamerki: C3331350693362
  • 1