Wpis z mikrobloga

mam auto prawie terenowe, w które troche inwestuje, czyli doprowadzam do stanu dobrego i lekko modyfikuje pod względem terenowym. z tego powodu moja zabawka sporo stoi u mechaników, a jest mi potrzebne coś co będzie jeździło i pokonywało km. dużo km. co byście za złomka polecili do 10k? ma być komfortowo w trasie, zeby mało paliło (czyli jakiś gaz lub diesel niezawodny). automat i tempomat jak najbardziej mile widziany, bo auto na autostrady.

myślałem o c5 II w hydro, bo nigdy nie miałem tego zawieszenia a jestem mega ciekawy. kiedyś sporą trasę zrobiłem 607. pamiętam że przyjemnie się tym jeździło, ale obawiam się trochę awaryjności tego modelu. coś jeszcze wartego polecenia?

#samochody #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaceks653: to była tak oczywista opcja, ze trochę ją ignorowałem, ale może serio warto się zainteresować. nie ukrywam, że czym taniej bym to kupił, tym lepiej :D
  • Odpowiedz
@rkadjar: 2.0HDI to dobry silnik? w francuzach podoba mi się ich prowadzenie. uwielbiam to miękkie zawieszenie. nie powiem, lekko się ślinie na hydro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImeNs: ja mam Hyundaia Sonata NF, mi odpowiada, bo jest wygodna(wyciszenie, miękkie zawieszenie), choć przy 150-160 to trochę słychać, wkońcu silnik ponad 4k obrotów ma. Mam 2.4 B+L, w trasie przy prędkościach 130-150km/h około 10-10,5l gazu. Jakiś oszczędny to nie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImeNs: jak robiłem research to natknąłem się na problemy z częściami, że czasem trzeba długo czekać bo zza granicy, choć osobiście nie miałem z tym problemu. Na grupce fb też nie widać żeby był z tym jakiś problem, jest tam gość który ma praktycznie wszystkie części od ręki(używane oryginalne, wyciąga z samochodu). Nowe części - może być problem(zależy jaka część) Nieplanowane wizyty w warsztacie:
-alternator(300 zł)
-łącznik elastyczny(300 zł)
-koło
  • Odpowiedz