Wpis z mikrobloga

#rowerstacjonarny #trening #odchudzanie #rower
Są tu jakieś sportowe świry znające temat rowerków stacjonarnych?
Planuje zakup dla siebie i różowej, żeby sobie pośmigać oglądając netflixa. Nie jesteśmy sportowcami, ostatnio bardzo mało się ruszamy, stąd ten pomysł. Wstępnie po pół godziny dziennie. Wybór jest tak ogromny, a różnic za bardzo nie widać, więc szukam opinii.
Najpierw byłem w decathlonie, ale dziwne wydawały mi się oznaczenia "Używaj go do 2 razy w tygodniu."
Widziałem dużo pozytywnych opinii o rowerach Zipro, ale podobno nie nadają się dla wysokich (mam 191cm wzrostu i 100kg).
Wstępnie mam 2 modele:
Zipro Drift
Gymtek XB1000
Jest ktoś w stanie doradzić który wybrać? Lub coś innego w tej półce cenowej?
  • 24
@grehna: ja wczoraj złożyłem decathlonowy Domyos Hometrainer Bike 140, cena podobna czyli ~1000zł. Będę potrzebował wkrótce roweru rehabilitacyjnego, dlatego nie wziąłem modelu spinningowego.

Łatwo się składa, solidnie wykonany, cichy. Trochę długo mieli silnikiem, żeby zmienić moc i to jest najgłośniejszy element. Ma 7 programów z różnymi interwałami, duży wyświetlacz z RPM, KM, tętno (można chyba jeszcze podpiąć do niego ten czujnik na klatkę ale nie jestem pewien) dystans itd. oczywiście na
@grehna: ja bym brał tego Domyosa, głównie właśnie ze względu na interwały, te rowery które podałeś mają podobną cenę, ale musisz sam kręcić gałką ( ͡º ͜ʖ͡º) Tam ustawiasz sobie program np. kcal, tętno, fitness i masz 30 minut interwałów, możesz poziom trudności też ustawić. Wadą jest to, że musi być wtedy do gniazdka podłączony.
znacznie lepiej i taniej kupic karnet na siłkę


@villain: no karnet na dobrą siłownię to za kilka miesięcy kosztuje tyle co ten rower.

wiekszosc rowerkow stancjonarnych jakie widuje u znajomych słuzy za stojak (?)


@villain: no to jest problem ze znajomymi, a nie z rowerami XD Jakby kupili karnet na siłownię to też by nie chodzili.
@grehna: no i ten Domyos mógłby mieć jeszcze regulację siodełka przód-tył, ale już można to przeżyć. Jeżeli myślisz o solidnym pedałowaniu popatrz na spinningowe, trochę inna pozycja.
@grehna: Ciekawe skąd rowerek wie że był używany częściej niż 2 razy w tygodniu. 2 lata gwarancji x 52 tygodnie x 2 użycia daje zawrotne 200 użyć.
@grehna: Jak myślisz, że zrobisz formę kręcąc na rowerku przed tv to musisz być nie lada kinomanem. Z tymi aerobami jest tak, że za miesiąc będziesz w stanie kręcić po 4h, a efektu nie będzie i tak.
@grehna: Zakres ruchu na rowerze jest tak mały, że to moim zdaniem praktycznie nie ma sensu. Znacznie taniej wyjdzie jakiś plan FBW, czy coś w tym stylu. Sam mam orbitreka przed telewizorem i ogólnie służy za wieszak, ale chociaż angażuje większą ilość partii ciała.
Nie zależy mi na formie czy poziomie testosteronu, tylko na zrzuceniu kilku kilogramów


@grehna:

Mniejsze poziomy testo sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
@grehna: rowery stacjonarne to trochę crap, niby fajne, ale nudne, a intensywniej na tym też za bardzo się nie da. Zobacz sobie jeszcze rowery spinningowe