Wpis z mikrobloga

Witam,
Sytuacja wygląda tak:
1.Żona dostała działkę z domem
2.Dom jest stary i go burzymy
3.Dostajemy pozwolenie na nowy dom (125m^2)
4.Chce kupować materiały budowlane i teraz moje pytanie, czy możemy ubiegać się o zwrot vatu, czy też będziemy mogli starać się o zwrot podatku? Oboje mamy <36lat oraz nie mamy aktualnie, żadnej nieruchomości.

Przeczytałem na internetach, że niby o zwrot można się ubiegać dla domów o powierzchni <100m^2. Ogólnie to nie chce się męczyć z fakturami skoro i tak nie będę mógł nic odzyskać.

#prawo #budownictwo #podatki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale debilne prawo. Czemi twoj dom ma dostawac jakiekolwiek dofinansowania. Co ty dla mnie takiego robisz? "Jak dajo trza brac" oraz "jak nie ja to wezmi inny" do mnie nie przemawiaja tak samo jak "place podatki to moge brac" ja tez place, na budowe domu mnie nie stac bo pieniazki z podatkowi rozdaja na prawo i lewo np takim co sobie domy buduja.
  • Odpowiedz
@bobikufel: Ja akurat jeszcze od Państwa nic nie dostałem i nie dostaje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Podejrzewam, że sam aspekt powstania zwrotów VAT za materiał wynikał z tego, że ludzie cały czas kupowali materiał bez faktur, bo po prostu było taniej przez co duże składy które nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż materiałów bez faktur traciło, bo nikt nie chciał od nich brać materiału, bo po
  • Odpowiedz
Imo duze sklady i rzady #!$%@? prondem. Czemu moim kosztem mam ci sponsorowac budowe domu. Bier bez faktur i tyle a nie szukasz losia w psotaci mafii rządowej co ci da. Moze twoich pieniedzy na takim zwrocie nie ukradnie ale moje juz tak
  • Odpowiedz
@bobikufel: Ale tłumaczyłem, że na nikogo się w tym przypadku nie zrzucasz, bo kwota wnioskowana nie przekracza kwoty zapłaconego VAT'u, więc nie musisz się bać o swoje pieniążki zainwestowane w państwo (podatki).
Nie szukam tutaj łosia, po prostu sam nie mam worka z nielimitowaną kasą, a chce posiadać mały domek i szukam najtańszej opcji, bo nie chce się zadłużyć kredytem na ogromną kwotę.
  • Odpowiedz
To czemu akurat tobie ma przyslugiwac mniejszy podatek a mi nie? Jestem gorszy? A ja nie buduje domu tylko kupuje zlewozmywak, czemu ja nie mam miec mniejszych podatkow a ty juz tak?
  • Odpowiedz
@bobikufel: Też już odpowiedziałem na to pytanie, ten zwrot zapewne powstał w wyniku tego, że rząd był świadomy tego, że ludzie kupują na lewo materiał, więc chciał ucywilizować to co i tak było poza ich kontrolą. Możliwość takiego zwrotu nie jest czymś nowym, prawo to istnieje z tego co zdążyłem przeczytać na pewno od 2004.

Masz rację nie powinno być żadnych zwrotów na nic wtedy prawo byłoby sprawiedliwe dla każdego,
  • Odpowiedz