Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#motoryzacja #samochody

Po co kupować płyn chłodniczy?

Woda gotuje się w temp 100 stopni a płyn chłodniczy w 106 stopni. Nie lepiej wodę lać?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzemol: @Atreyu: Nie mówię o zimie a o np lecie. Ja nie mówię że JA chcę lać wodę na zimę. Tylko oglądałem program gdzie testowali temp wrzenia płynów chłodniczych. I różnice są minimalne.

Destylowana jest droższa od borygo?
  • Odpowiedz
Tylko oglądałem program gdzie testowali temp wrzenia płynów chłodniczych. I różnice są minimalne.


@Qontrol: nie wiem co oglądałeś

Temperatura wrzenia markowych płynów chłodniczych to 120-130C, nie mniej

Przy czym większość nowych aut ma obecnie wysoko ustawione termostaty, w BMW niczym dziwnym jest to że masz 110C+ po mieście jak chodzi o temperaturę wody
  • Odpowiedz
smarowanie układu jak i uniknięcie korozji


@Account_executive: płyn chłodniczy nie ma za zadanie niczego smarować, a woda demineralizowana nie powoduje korozi

W tym wypadku oba stwierdzenia są nieprawdziwe
  • Odpowiedz
Ostatnio ktoś pisał że płyn chłodniczy mu wyciekł i czy dojedzie 8km do mechanika.

Czyli w takim przypadku po prostu wlać wodę i jechać. 8k nie spowoduje korozji. Oraz jeśli na dworze nie ma -32 stopnie.


@Qontrol: sam nie raz miałem taką sytuację, to normalne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: Hmm, czyli jeśli latem mam wyciek to nalać destylowanej i jeździć na tym dolewając co jakiś czas aż temp spadną. Wtedy do mechanika i naprawić.
  • Odpowiedz
Czyli w takim przypadku po prostu wlać wodę i jechać. 8k nie spowoduje korozji. Oraz jeśli na dworze nie ma -32 stopnie.


@Qontrol: jak najbardziej mozna. Ba, nawet w zimie jak nie masz plynu to mozesz wlac wode. Podczas pracy silnika ci nie zamarznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: No tak, zwykle pompy studniowe czy chociażby od płynu do spryskiwaczy nie powinno się używać bez wody/płynu bo można zatrzeć.
  • Odpowiedz