Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Codziennie w #polska rodzice psują życie swoim dzieciom, zwlaszcza widać to w odniesieniu do nastolatków/nastolatek. Mam na myśli na przykład:

1 rodziców, którzy nie leczą swoim dzieciom #tradzik, karmiąc ich zamiast tego tekstami "przejdzie Ci, to normalne w tym wieku, wcale nie potrzebujesz izoteku". U nastolatków wygląd jest cholernie ważny, trądzik to już bliska droga na tag #przegryw. I nie, nie mówcie mi, że tego nie da się leczyć, jakoś z ludzi znanych w TV nikt z syfami nie chodzi. Później widuje się 30-letnie osoby z twarzami przeoranymi przez blizny, przykry widok.

2 rodzice, którzy odmawiaja dzieciom leczenia u ortodonty. "#dentysta przesadza, wcale nie masz dużej wady, nie musimy iść do ortodonty, nikt nie ma idealnych zębów". Nieprawda, w 2k21 mnóstwo ludzi ma i wada zgryzu to od razu mogą być kompleksy.

3 matki, które mówią córkom "nie, nie używaj tamponów, podobno to niezdrowe", skazując te nastolatki na wykluczenie np. z wyjść na basen czy bardziej energicznego sportu przez 1/4 czasu i zmuszając je do krępujących wymówek typu "nie mogę iść nad jezioro bo hehe boli mnie brzuch". Tak, istnieje wstrząs toksyczny, ale nie, Wasza córka #rozowepaski nie dozna go od założenia tamponu na plażę co jakis czas

4 ojców, którzy mówią synom "masz jeszcze czas na dziewczyny, skup się na nauce", zamiast być dumnym z tego, że nastoletni syn podrywa już dziewczyny i go w tym wspierać czy motywowac.

#rodzice, dlaczego to robicie? Każda z tych rzeczy może na lata zryc psychikę Waszych dzieci. I nie, nie robią tak tylko biedni rodzice, widziałem też dzieci całkiem bogatych ludzi z syfami na twarzy albo krzywymi zębami. Naprawdę, te 4 przykłady yz góry to dla mnie znęcanie się nad dziećmi, a robi to od groma rodzin... Dlaczego?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6144c868942c94000b1dd06c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mozna do tej listy dodac: -markowe ciuchy, przeciez nie nozna pozwolic zeby dziecko sie czulo gorsze! - imprezy w domu - no przeciez kolega zrobil, byl alko i zioło, przeciez trzeba wspierac socjalizacje w mlodym wieku - seks, przeciez to normalne potrzeby, nie martw sie brajanku jkbc wyskrobiemy Itd itd A moze...
A może by tak wspierac ponadczasowe wartości jak odwaga, wytrwalosc, skromność, wstrzemięźliwość... A nie sorka to bardzo szkodliwe
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlaczego tak jest? Bo nikt nie jest idealny,nikt nie jest alfą i omegą, i zwyczajnie niektórzy rodzice nie są świadomi, jak ważne są proste zęby i tak dalej. Żyli w innych czasach i nie rozumieją.
Jest też część, wierzę, że znaczna mnjejszość, którzy zwyczajnie są złymi ludźmi.
Tak było jest i będzie, nie ma idealnych rodziców i nawet jak stają na rzęsach, by było dobrze, to popełniają jakieś błedy.
  • Odpowiedz
CzarnyTygrys: Masz rację z tym ortodontą. Ja rocznik 84 prosiłam się rodziców o aparat dwa lata (i to ruchomy, a nie stały, bo ruchomy tańszy, stałego w życiu by mi nie kupili...). Nosiłam ten ruchomy wiele lat, kilka lat temu przestałam i zęby znowu krzywe. Ale nawet jak go nosiłam to mi jakoś krzywo prostował te zęby...
Myślę o stałym bo aż mnie bolą te krzywe zęby, straszne stłoczenie na dole.
  • Odpowiedz
@Przepoczwarzenie: ta, i może jeszcze katolicyzm czy prawactwo, naśmiewanie się z LPGP?

Zejdź na ziemię, OP ma rację. Rodziców powinno być na stać na zadbanie o zdrowie dzieci. Dzieci powinni mieć zdrowe, białe zęby, aparaty w razie konieczności, wszelkie zmiany skórne wyleczone. W dodatku rodzice powinni od małego oferować dziecku jakieś pasje i sport, nie na zasadzie zmuszonia, tylko żeby dziecko faktycznie chciało. Zapisac na siłownię, sztuki walki czy do
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc ale na jaką ziemię? Skoro seks to podstawowa potrzeba człowieka, co na tym portalu wyczytuje notorycznie, to jak to ma isc w parze z posiadaniem dzieci przez tych wybrancow top 1% populacji na swiecie? Raczej ty zejdz na ziemie, bo takie postulaty sa odrealnione i niestety nie jest tak, ze jak ktos jest biedny to jest mniek wartosciowy i wiedzie mniej wartosciowe życie, chociaz wiem, ze nie zrozumie tego gosciu,
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc Magiczne slowo, antykoncepcja. Oczywiste rozwiazanie. Gumki przeciez nie pękają, ludzie sa niezawodni, a leki nie maja dzialan ubocznych. Czy czytales kiedys ulotke lekow antykoncepcyjnych? Jest formatu papierowej drogowej mapy polski. Czy wiesz ze kobiety stosujace antykoncepcje maja 4 do 6 RAZY wieksza szanse na wystepowanie zakrzepow krwi? Czy wiesz ile jest przeciwwskazan? Czy wiesz ze zazwyczaj powoduje obniżenie nastroju i przyrost masy?

Antykoncepcja nie jest bezproblematyczną i niezawodną metoda na
  • Odpowiedz