Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie rundkę wzdłuż Wisły na rozprostowanie nóg i to jest dramat a im krótsze dni, tym będzie gorzej, xD

Weźcie sobie, pr0-kolarze, włóżcie te chińskie lampki 2137 lumenów wiadomo gdzie, jak nie potraficie ich sensownie przytwierdzić do roweru, bo według mojej laickiej wiedzy to z zasady służy do oświetlania drogi a nie walenia w oczy wszystkiemu z naprzeciwka, pomijając, że chyba raczej w lesie a nie w Śródmieściu Warszawy.

#rower
  • 7
@Warzywo: No egoizm, on musi widzieć i być widoczny, to że uprzykrza jazdę czy spacer innym ma w dupie. Albo jeszcze ostre mrugające światło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warzywo: wiem, co czujesz niestety. Ostatnio wybrałem się na krótka wycieczkę przy plaży, i z moich obserwacji wynikło, że 50%ludzi ma halogeny prosto w twarz innych, 40% nie ma w ogóle lampki a może z 10% poprawnie skierowana Lampka.. No dramat.
@Warzywo: to trzeba im tłumaczyć m.in tu na tagu jak się codziennie ktoś pyta jakie oświetlenie kupić na dojazd do pracy, że lampkę od Rometa za 50zł na silikonowym pasku starczy, a wyśmiewać i ganić tych od "lumintop XC 500, 2700" albo "light knob flow 8000", "jeżdżę od jesienie 2019na tym 17,5% las i 9% pola, żaden dzik nie narzekał"
@Warzywo: ludzie po prostu nie wiedzą że świecenie na jezdnię przed rowerem tak naprawdę sprawia że kierowcy za rowerem też łatwiej go zauważa.
@T1001: Mam lampki rometa za 50 zł i lumintopa też. Co robić, jak żyć? Ale akurat lumintop prawidłowo zamontowany świeci tak, jak pan buk przykazał, z konkretnym odcięciem wg jakichś tam niemieckich norm, tylko trzeba z głową, bo jak się źle ustawi to wypala źrenice. Za to wszystkie okrągłe latarki taktyczne już trzeba z wyczuciem potraktować, bo one domyślnie mają świecić równo przed siebie, więc zamontowane na kierownicy mogą dawać po