Wpis z mikrobloga

@zielonkaapotempomaranczka normalnie masz szkolenie na każdym stanowisku z kims kto ma pojęcie i przez dluzszy czas bedzie sprawdzal czy np. nie dajesz za dużo składników i czy umiesz skladac wszystko. Najpierw kuchnia, kasa na końcu jak już bedziesz ogarniać co i jak. Uciekaj jak najszybciej.
serio nie wiesz jak się przygotowuje posiłki w McD?

również w domu możesz popatrzeć jak się przygotowuje posiłki


@PanKracy582: haha a ty wiesz jak wyglada praca na kuchni w MD? Co ma wspolnego domowe gotowanie z MD? Pewnie mielenie kotleta i przyprawianie go ? xD czy może obieranie ziemniaków i krojenie na frytki xDDD

idź do McD i przypatrz się


@PanKracy582: xD no koleś ma se jechać do MD wejść
@zielonkaapotempomaranczka: aha i dodatkowo jest sprzątanie kuchni - jak twój md jest w galerii to stolików co do zasady nie sprzątacie, ale kuchnia jak najbardziej leży w waszych obowiązkach. Dodatkowo czasem jak jakaś "świnka" zostawi bardzo #!$%@? stolik po sobie to możesz zostać poproszony żeby zetrzeć
@zielonkaapotempomaranczka: Jak ja poszedłem pracować do maka. To pierwszego dnia oprowadzili mnie po knajpie na zapleczu. Wytłumaczyli gdzie się wbijam w zegar jak wchodzę do pracy ide na przerwe lub koncze prace. Gdzie się mam podpisać, gdzie się myje ręce itd. Po czym zaprowadzili mnie na kasę. Na kasie stałem cały dzień od 12-21. Ogólnie pierwsze 3 dni spędziłem na kasie. Nie ma jakiejś zależności że pierwszego dnia musza Cię postawić
@BocianKleKle to niezgodnie z podręcznikiem ze najpierw trafiles na kasę. Chociaż ja znam podrecznik z 2015 roku to moglo sie cos zmienić. Widząc co sie dzieje obecnie w makach mogłeś być jedynym który sprawnie posługuje sie językiem polskim.