Wpis z mikrobloga

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już rozwiązywał problem tego typu. Zamówiłem z Kanady grę komputerową. Oczywiście zgodnie z rozporządzeniem o VAT zapłaciłem go podczas płatności. Dzisiaj przyszedł listonosz, lecz na moją prośbę zostawił awizo, że mam paczkę za pobraniem.
Kwota do pobrania: 17.5zł
Kwota na Ebay która została opodatkowana: 14.99$
VAT który naliczył sobie Ebay: 3.45$

Teraz pytanie czy uderzać typowo do Ebay, żeby zwrócili mi VAT czy robić aferę temu co to nałożył w Poczcie Polskiej (Wer Zabrze).
#ebay #vat #zakupyonline #pomoc
  • 9
@czeczennn: Dostałem odpowiedź od Ebaya. I to nawet szybko, bo w ok. 3 godziny.

Francuziku_Slimaku, uprzejmie informujemy, że zgodnie z aktualizacją z 1 lipca, jeżeli kupujący dokonuje zapłaty podatku VAT za towary sprowadzane do UE spoza UE, to sprzedawca jest zobowiązany do załączenia OSS/IOSS dostępnego w zamówieniu podglądu strona szczegółów z wysyłką. Gdy zostanie on dodany do przesyłki, urząd celny lub poczta nie będą ponownie obciążać podatkiem VAT. Wydaje się, że
@czeczennn: No to teraz mała aktualizacja dla ciebie. Na poczcie dostałem dowód zapłaty podatku VAT oraz opłaty manipulacyjnej wraz z numerem paczki.
Oto ich odpowiedź na skan owego dokumentu:

Po sprawdzeniu szczegółów śledzenia nie udało mi się ustalić, czy przedmiot został do Ciebie dostarczony, czy nie. Tutaj sugeruję uprzejmie poczekać, aż przedmiot zostanie do Ciebie dostarczony . Po dostarczeniu przedmiotu skontaktuj się z nami, przesyłając zrzut ekranu z potwierdzeniem zapłaconego podatku
@czeczennn: Rozmowa z nimi jest na poziomie hinduskiego call center. Zastanawiam się czy oni po godzinach nie pracują w eBay. Napisałem jeszcze do sprzedawcy dodatkowo, bo może on coś zaradzi. Proponuje nie wyrzucać opakowań od paczek, bo nimi będzie można się wybronić.
Sprawa została rozwiązana. To będzie też porada dla osób które będą mieć problem jak ja.
Wysłanie zdjęcia gry wraz z karteczką (data oraz login konta) + dokument z poczty zadziałał.
Sprawa została załatwiona przez inne osoby niż osoby klepiące regułki. Rzeczywiście stwierdzili, że przesyłka dotarła do mnie. Nadal to byli hindusi, ale myślący poza schemat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@czeczennn: Nie wiem czy u ciebie były rejestrowane