Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak wierzyłem w spisek zniszczenia 7 wieży, ale natrafiłem kiedyś na bardzo szczegółowa animacje tego jak konstrukcja budynku pod wpływem temperatury się zawaliła.
Mimo że wyglądało to spektakularnie to jednak patrząc po pożarach wieżowców mieszkalnych, ogień bardzo szybko potrafi się rozprzestrzenić.
#wtc #911
  • 9
@Norbercikk: @Madridista98: @typeson: Z abstraktu:

The #!$%@? conclusion of our study is that fire did not cause the collapse of WTC 7 on 9/11, contrary to the conclusions of NIST and private engineering firms that studied the collapse. The secondary conclusion of our study is that the collapse of WTC 7 was a global failure involving the near-simultaneous failure of every column in the building.
@yggdrasill: Ok widzę że trzech pracowników naukowych Uniwersytetu Alaska Fairbanks (notabene leży pośrodku Alaski) napisało pracę w której dowodzą że pożar nie mógł być przyczyną zawalenia. Ok, ale w świecie naukowym ta praca stawia tylko tezę, jeśli znajdziesz źródło z bardziej poważnego uniwersytetu to ok, bo dla mnie taka kontrowersyjna praca to tylko sposób na promocje szkoły, a jak wiadomo w Stanach student musi bardzo dużo zapłacić za swoje studia :)