Wpis z mikrobloga

Nie jest sprawdz upload + nowe prawo od paru lat zabrania takich praktyk.

Mozesz spokojnie skladac reklamacje za kazdy dzien ktory udowodnisz ze nie osiagasz 70% predkosci nalezy ci sie zwrot pieniedzy.


@komuher: Ale jakich praktyk? Widzę tabelkę w której jest jasno określony minimalny upload. Czyli wszystko gra.
@ChrisClever: Minimalny upload moze byc aktywny tylko przez X% czasu dziennie. A same wartości są "z dupy" bo oficjalnie** [tutaj z duza gwiazdka bo to z ktorejs rozprawy sadowej] masz mieć minimum 70%* prędkości reklamowanej* (oferty na stronie etc.) według UOKiK i ja sam z tego korzystałem w przypadku problemów z T-moblie (zwrocili mi kase za caly miesiac reklamowalem 7dni)
@komuher: Aktywny iles czasu dziennie xd. Zastanow sie jak te sieci sa obciazone, wspoldzielisz pasmo z sasiadami, masz wysoki upload dlatego poniewaz ludzie z niego nie korzystaja, podobnie z downloadem. Gdyby wszyscy sprawdzali predkosci caly dzien nie mialbys 1/10 wartosci tych setek megabajtow.
@krzywy_kanister: Sprawdzasz speetestem pro co pare godzin i wystarczy przeciez nikt nie bedzie ci kazal sprawdzac co 5s. Zresztą ja nie sprawdzałem regularnie dopiero jak zobaczyłem spadek prędkości bo przecież to nie musi być spowodowane akurat dostastawcą a moze routerem/kablem etc.
@komuher: Routerem to moze byc spowodowane jak najbardziej przez wifi, po kablu nie ma problemu. Poszukaj sobie, ze łącza dla osob prywatnych sa wpoldzielone, nie tak samo jak LTE ale zasada jest podobna, jesli duzo osob wezmie sie na sciaganie w tym samym momencie, nie wysycicie predkosci. Jak ktos oglada youtube nawet na kilku urzadzen, przeglada strony to ma duzo zapasu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hcwdjk: wygląda jakby coś w QoS #!$%@?, bo skoro down masz gigabit to UP powinieneś mieć z palcem w dupie. Nie uwierzę, że mają upload tak obciążony, że im sieć nie wyrabia. Dzwon i reklamuj po prostu.

U mnie było tak że zamiast 300/15 ledwo 95/10 na testach, okazało się że firma na serwerze ustawiła mi zły transfer. Oczywiście na początku zrzucali winę na mnie ale ja w sieciach komputerowych siedzę
Zwracam honor. Zgłosiłem sprawę, jeszcze tego samego dnia przysłali technika. Następnego dnia roboczego już śmigało tak jak powinno.