Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wymieniłem fabryczne radio w aucie (Corsa D) na JVC KD-X330BT (4x50W) oraz głośniki na froncie na JBL STAGE2 604C. Głośniki zostały podłączone w raz twitterami do zwrotnicy która z kolei jest podłączona do fabrycznej instalacji od głośnika. Działać działa ale w losowych momentach wyłącza się dźwięk w radio na kilkanaście minut, czasem gra kilka godzin bez problemów a czasami po 5 minutach potrafi dźwięk się wyłączyć. restart radia nie pomaga, po prostu trzeba odczekać. Zastanawiam się co może być przyczyną tego.

Zweryfikowałem podłączenia głośników, np. czy żaden kabel nie styka się z innym itp.
Resetowałem radio do ustawień fabrycznych.
Podejrzewam 3 przyczyny:
- Głośniki + twitter są podłączone do jednego kanału za pomocą zwrotnicy, gdzie fabryczny twitter ma swój kanał i to może powodować zbyt duże obciążenie radia podczas głośnego słuchania muzyki.
- Radio nie wyrabia
- Radio jest uszkodzone

Jakieś pomysły co może być nie tak?
#caraudio #elektryka #samochody #motoryzacja
  • 7
- Głośniki + twitter są podłączone do jednego kanału za pomocą zwrotnicy, gdzie fabryczny twitter ma swój kanał i to może powodować zbyt duże obciążenie radia podczas głośnego słuchania muzyki.


@login_zajety_sic: przecież wymieniłeś radio.

Stawiam na nacięty kabel od któregoś głośnika, robi się zwarcie i włącza się zabezpieczenie w radiu.