Wpis z mikrobloga

#motocykle #chwalesie

Rok temu spełniłem swoje marzenie kupiłem sobie mały motorek Suzuki gn250 z zamysłem przerobienia go na takiego scramblera czy cos w tym stylu, przerobiłem sobie szopkę na drzewo na "mini garaż" i przez okres pracy zdalnej dłubałem sobie ucząc się wszystkiego i przerobiłem go. Wiadomo nie wszystko samemu, kanpe zrobił kumpel na bazie oryginalnych plastików, pomalował inny kumpel, ale reszta dłubana samemu.

Liczę się z tym, ze większość z was powie, że oryginał lepszy, klasyka powinna zostać nieruszona. Ale jestem dumny z efektu. Jeszcze kilka rzeczy chciałbym zmienić ale to już chyba na przyszłą wiosnę.
Co powiecie ?
Pobierz SilentJustice - #motocykle #chwalesie

Rok temu spełniłem swoje marzenie kupiłem so...
źródło: comment_1630996747NKmqSiqx4ZQo47DluHo2Fr.jpg
  • 96
@josoof: @Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: z tym kolorem to jest tak, że żadne zdjęcie jakie zrobiłem nie oddaje jego w rzeczywistości. To jest jakaś specyficzna farba. Na żywo on ma kolor taki miedziany, brązowo, na koniec dopiero pomarańczowy. Do tego jest pomieszany z białą perłą stąd co kąt patrzenia to inny odcień.

@highlander: kierownica jest prosta niż w oryginale, ale fakt mogłem jeszcze prostszą kupić. ale terz tez tak myslę czy nie
Pobierz SilentJustice - @josoof: @Homarsmazonynawolnymogniu: z tym kolorem to jest tak, że ża...
źródło: comment_1631002286O5odHlOI4t5eKD2Q1Yn1tK.jpg
@loginprzykladowy: mechanicznie silnik był w super stanie, wymieniłem olej, filtr, znajomy sprawdził i wyregulował gaźnik, sprawdził czy tam równo chodzi itp. i tyle.

@mpetrumnigrum: filtr na gaźniku zwykły stożkowy z allegro za 50 zł. akumulator początkowy był w aliminiowej ramie nad tylnym wachaczem ale czasami zdażyło mi się go obić od spodu, dlatego teraz jest poziomo pod skrzynką z elektryką pod siedzeniem. za tą pomarańczową zaślepką pod siedzeniem. stojąc od
@StachuStach: powiem Ci, że byłem sceptycznie nastawiony, do tego zamawiając je myślałem że lustro będzie nad dłonią nad manetką a nie z boku :D, ale koniec końców jest zajebiście są lekko sferyczne więc kąt widzenia mają ogromny, widać w nich idealnie i co najważniejsze nie drgają jak te mocowane na kierownicy w których też o wiele słabiej widać i strasznie odbicie drgało, a i samo drżenie kierownicy po wymianie lusterek przy
mam zamiar wywalić oryginalne zegary i te kontrolki i zastąpić jednym małym analogowym prędkościomierzem


@SilentJustice: tylko weź pod uwagę, że niektóre kontrolki muszą być (np. od świateł), plus niektóre (jeśli nawet nie są wymagane, nie wiem) warto mieć, jak np. neutral
@MisPalkis: tak tak, sporo zegarów nawet tych na linkę ma już w sobie diode do neutrala, migaczy i długich świateł.
Początkowo chciałem kupić elektroniczny zegar ale jest problem z prędkościomierzem, bo nie mogłem znaleźć do tego gn'a tego ślimaka który jest na linke, na czujnik elektroniczny a taki wymagany do licznika elektrycznego. Niby można użyć systemu jak do roweru tzn magnes na koło cewka na widelec, i prędkość liczona z obrotów
@JedrusPyzdra: najwięcej na raz zrobiłem ze 120 km było wygodnie, nie odczułem żadnego drętwienia rąk, czy bólu pleców. nie jest jak na oryginalnej kanapie mega miękko i wygodnie, ale ta też daje rade (jest częśc gabki oryginalnej + ciemna warstwa twardej gąbki specjalnej na siedzenia). fakt faktem nie jest to motor na dłuższe trasy bardziej do jezdzenia po miescie po okolicy z takim zamysłem go robiłem.
@geuze: pewnie tak, albo będę musiał założyć wycieraczki na szybę w kasku :D, swoją drogą na tylny pewnie też bo jest tylko do około połowy koła więc chlapać będzie też, do tego na przeglądzie był mały zgrzyt bo wg. prawa tylny błotnik powinien zakrywać 3/4 koła.