Wpis z mikrobloga

Tym razem wyczyszczony i przywrócony do życia silniczek samozapłonowy (taki modelarski Diesel) OTM Sokół (ОТМ СОКОЛ) o pojemności 2.5ccm. W przeciwieństwie do poprzednich OTM'ów ten miał sprawny korbowód i nie musiałem go strugać ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Z ciekawych rzeczy to pewne podobieństwo do silników HEMI (oczywiście z przymrużeniem oka), tłok posiada wypukłe denko a przeciwtłok posiada je wklęsłe. Można to zobaczyć na zdjęciu w albumie.

Testowałem śmigła MA 8x4 którę kręciło się do około ~10 000 RPM i 9x6 z którym osiągnął ~7 800 - 8 000 RPM. Jakoś nie miałem nic pośredniego a coś w rodzaju 9x5 chyba było by nieco lepsze.
Do tego zmieszałem paliwko w składzie: 34% Nafta, 34% Eter, 15% Motul 710, 15% olej rycynowy i 2% dodatku do diesla Mannol.

Album z fotkami przed/po/oraz w środku (widać troszkę ten "HEMI" tłok i przeciwtłok ( ͡° ͜ʖ ͡°))
https://photos.app.goo.gl/xXvWLAxht6MhzNRa9

#modelarstwo #rc #zainteresowania #silnik #hobby #chwalesie
Więcej moich podobnych modeli i silników spalinowych tu: #zarowy (choć to akurat samozapłony :P)
czarobest - Tym razem wyczyszczony i przywrócony do życia silniczek samozapłonowy (ta...
  • 4