Wpis z mikrobloga

#rower
Drugi raz mam takie coś, że po wyczyszczeniu łańcucha i jego nasmarowaniu przez jakieś 20 kilometrów czuję na pedałach takie delikatne przeskakiwanie. Potem już jest ok.
Łańcuch i zębatki psikam środkiem czyszczącym, potem szczotką i szmatką usiłuję zebrać cały syf. Smaruję po kropelce w każde ogniwo smarem "na trudne warunki pogodowe"
Co robię nie tak ?
  • 21
@ks2m chodzi mi o dbanie. To jest rower i jest zrobiony zeby pracował w brudzie. Co daje takie czysczenie łańcucha to ja nie wiem. No chyba ze teraz takie czesci robia, ze sie zebatki od piachu wycieraja lol.
@PrzekliniakCQ: Bardzo możliwe. Robię coraz większe dystanse (ponad 100km) a nie mam większego pojęcia o mechanice, dlatego wolę zapytać.
Merida Speeder 100 ulepszony przez poprzedniego właściciela. Szybki i jednocześnie z wygodną pozycją, co dla starszego pana 43lvl jest ważne.
co dla starszego pana 43lvl jest ważne.


@przeciwko78: jeżeli Ty jesteś starszym panem, to co ja mam powiedzieć jak jestem dekadę starszy? A co do roweru, jak zauważyłeś, składa się on z mnóstwa ruchomych części, które na siebie oddziałują i choćbyś nie wiem jak smarował, to zawsze coś będziesz z napędu słyszał. Może po prostu zadziałała psyche, nie jesteś pewien tego co zrobiłeś i podświadomie doszukujesz się dziury w całym. Po
źródło: comment_1630926187GrWG3W3KEZTwQ1FmccocXV.jpg
od jesieni kiedy zmieniłem rower (prawie nowy) zrobiłem ponad 2000km, także raczej na pewno czas na jego zmianę.


@przeciwko78: ilość przejechanych kilometrów nie ma znaczenia, a przynajmniej nie w takiej formie jak napisałeś. Nie możesz zakładać, znaczy możesz, tylko po co, że przejechałem 2k km i MUSZĘ wymienić łańcuch. Skoro nie ma innych objawów niż jakieś cykanie po nasmarowaniu, nie skacze na kasecie, to znaczy że jeszcze nie jego czas. Teraz
W lipcu wymieniałem po 10000 km, kaseta, łańcuch. Na nowym musiałem wymienić jeszcze jedną tarczę na korbie.
Od tego czasu 2000 km, bez spuszczania się.
Czyszczenie (benzyna), smarowanie i jazda.
Chyba nie ma co przesadzać.