Wpis z mikrobloga

Narzeczona w okolicach maja rekrutowała się do Medicover jako pracownik przy szczepieniu Covid, pozytywnie przeszła rekrutacje i otrzymała propozycje pracy, wypełniła formularz z danymi osobowymi do umowy a umowę zlecenie miała podpisać podczas pierwszego wyjazdowego szczepienia. Założono jej jakieś konto w ich systemie pracowniczym, jest tam wzór umowy i w sumie tyle. Mijały miesiące ale nikt w sprawie tych szczepień sie nie odzywał wiec sumarycznie nawet nie podpisała tego umowy zlecenie. Teraz gdy odeszła z poprzedniej pracy i chciała zarejestrować wie w Urzędzie Pracy okazało się że medicover zgłosił ją do ubezpieczenia (w dniu kiedy założył konto w ichniejszym systemie). Tak się składa ze potrzebuje zaświadczenie z Urzędu pracy ze jest bezrobotna aby podjąć kolejną pracę (jakiś projekt i warunek to być bezrobotnym). Próbowała skontaktować się z osobą która zapraszała ją na rozmowę ona obiecała ze wyjaśnią to i przekaże HR ale nic w ciągu kilku dni się nie stało, teraz przestałą odbierać tylko napisała sms, pisała też do helpdesku (oni mówili że przekażą xd) ale też żadnej odpowiedzi, kontaktu do HR nikt nie chce podać aby zadzwonić bezpośrednio, na stronie Medicover niby są telefony do jakiś osób, ale na każdym jest od razu poczta głosowa, ktokolwiek ma pomysł gdzie dzwonić/pisać bo kończą mi sie pomysły. Nie wiem czy oni próbują teraz ogarnąć że przecież umowa nie była podpisana czy o co chodzi ale jest to bardzo problematyczne. Dodam że nie można się samodzielnie wykreślić w ZUS z ubezpieczenia, musi to zrobić firma która zgłosiła, można by w sumie wypowiedzieć umowę no ale ona nie została podpisana

#praca #zus #lodz #covid19 #ksiegowosc #kadry #hr
#medicover
  • 4
@sitsitak zgłoś po kolei do US w sprawie zaliczek na podatek. Następnie ZUS jako zawiadomienie o wykorzystaniu danych do podpisania lewej umowy o pracę do której nie doszło w rzeczywistości. Później do PIP z informacją pismo pisz, że zostały zawiadomione wyżej wymienione przeze mnie instytucję o takiej sytuacji. W każdym piśmie które będziesz pisać do urzędów, postaraj się opisać sytuacje jak najbardziej rzetelnie oraz szczegółowo.

W urzędowych pismach, taki dokument jest traktowany