Wpis z mikrobloga

#dzialka #ziemia #dom #droga #glosowanie

Cześć Mirki,

Dostaniemy z siostrą działki - dwie po 1500 m2. Działki zostały wyznaczone przez geodetę, wydzielił on również drogę dojazdową - na czarno (obecnie nie istnieje, będzie nieutwardzona). Obok działki przechodzi droga wojewodzka 575, niedaleko od działki przepływa Wisła. Media (gaz, woda, elektryczność) są.

Podpowiedzcie mi czy lepiej wziąć działki bliżej drogi (1, 2) czy jednak ciut dalej - 3, 4? Dlaczego tak sądzicie?
Pobierz Maciejo94 - #dzialka #ziemia #dom #droga #glosowanie

Cześć Mirki,

Dostaniemy z ...
źródło: comment_16305638998P8jiargc1RXndSAbK86It.jpg

Co wybrać?

  • Działki 1+2 (bliżej drogi) 13.9% (54)
  • Działki 3+4 86.1% (334)

Oddanych głosów: 388

  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maciejo94: mam identyczną sytuację, ale są 3 działki. Mieszkam od ulicy. Sa plusy i minusy. Ludzie chodzący po chodniku nie są problemem. Szybki wyjazd na ulicę :) A z tyłu wiem, że... mocno wieje :) Jeśli obok sa pola uprawne to mocno się będzie też kurzyć, ale jest "względnie" spokojniej bo z tyłu nie słuchać jak jedzie jakąś ciężarówka
@Maciejo94: Warunki zabudowy będziesz miał na każdej z tych działek, prawdopodobnie, jednakowe. Ja odradzam działkę nr 1, z powodu kształtu rombu i bezpośredniej lokalizacji przy drodze. Pamiętaj, że poza hałasem będą również spaliny, niebezpieczeństwo że jakiś gniewny młody postanowi wjechać Ci w dom albo jakiś kierowca tira zaśnie za kółkiem na prostej i też może wjechać w Twój dom.

Osobiście wybrał bym 3 lub 4, sprzedał i kupił fajniejszą w lepszej
@acidd: też właśnie o tym myślałem :)
@olelek: to jest wiocha :P
@JcL: tam nie ma chodnika XD jeżdżą tamtędy samochody do Płocka (chyba też Tiry/ciężarowe);
@Czill23: właśnie to też do mnie przemawia, kształt jest też ważny;

@MrFen: dzięki! tam jeździ sporo młodych gniewnych :D a co do sprzedaży i zakupu w lepszej lokalizacji - też o tym myślałem :)
@Maciejo94:
To zależy od tego, czy chcesz na tej działce mieszkać, czy sprzedać i chodzi ci tylko o jej wartość.

Działka przy drodze będzie miała nieznacznie większą wartość.

Z kolei mieszkać się będzie lepiej na działkach 3-4 (pod warunkiem, że od samego początku ogarniecie temat drogi dojazdowej).