Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy #elektryka #swiatlowody i trochę #telekomunikacja

Znajomy poprosił mnie o ogarnięcie tematu bramofonów, otóż ma 2 bramy, jedna o około 50m od domu, druga 400m. O ile z tą pierwszą nie ma problemu, bo wystarczy skrętka, to z drugą jest. Otóż planujemy połączyć do drugiej bramofon IP do komunikacji i otwierania bramy i furtki, oraz w pobliżu dodatkową kamerę IP. Za wczasu położyliśmy światłowód 1-mod, jednak nie mam pojęcia jakie urządzenia zamówić żeby to ogarniały (konwertery switche poe itp.). Pomożecie?
kilo-bravo - Cześć Mircy #elektryka #swiatlowody i trochę #telekomunikacja

Znajomy...

źródło: comment_1630521187fXxuD6yYPRIBUXXjH6mp8e.jpg

Pobierz
  • 13
@Hekun: zasilanie akurat mam przy tamtej bramie, bo jest podciągnięte 230V
@endrju_pl: A mógłbyś podać modele takiego mediaconvertera? No i urządzenia jak zakończyć ten światłowód jakoś, czy bezpośrednio to się zarabia wtyczki? Tam jest chyba 32 włókna
@kilo-bravo: Poszukaj po prostu Media Converterów jednomodowych, ogólnie nie są to drogie urządzenia. Co do zakańczania światłowodów to raczej nie taka prosta sprawa samemu to zrobić. Ja bym się zorientował czy w okolicy nie ma firmy, która spawa światłowody. To też nie powinno być drogie.
@endrju_pl:
nie do konva rozumiem jaki swiatlowod w koncu masz -najlepiej podaj typ. Troche dziwi mnie czemu mialbys tam jednomodowy dprzy takiej odleglosci klasc jak go sie daje na odleglosci liczone w kilometrach
@kilo-bravo: powiem tak, dobór mediakonwertera zalezy od sprzetu, a dobor koncwoeek zalezy od mediakonwertera

Poczytaj sobie o tym sprzęcie:
ULTIMODE M-023M, ULTIMODE M-023G - swiatlowody wielomodowe
ULTIMODE M-203G - jednomodowe

a na koncach swiatlowodow musisz zarobic koncowki (typy zlacz jakie musisz miec na koncach swiatlowodu znajdziesz w instrukcji mediakonwertera