Wpis z mikrobloga

@dwieplaze po pierwsze to musisz przekroczyć kwotę 9637 (zakres 5 lat), jeśli nie przekroczyłeś to nie musisz nic zgłaszać. Na zgłoszenie darowizny masz 6 miesięcy, jeśli to od matki to nie płacisz podatku (chyba, że nie zgłosisz). Moim zdaniem (ale sprawdź to z kimś ogarniętym) jak od razu oddałeś to nie ma tematu, możecie to nazwać pomyłkowym przelewem albo nie przyjęciem darowizny. Przecież przelewów / rozliczeń jest mnóstwo, skarbówka raczej działa wtedy
  • Odpowiedz
@Qullion: Jedno konto jest moje, drugie jej, nie ma problemu z udowodnieniem tego. Zglaszałam już wcześniej darowizny od niej. Waham sie tym razem, czy jeśli wpłynął przelew to już dokonała sie darowizna, czy może skoro go natychmiast odesłałam, to doszło do odrzucenia darowizny? Nie wiem, czy można uznać, że się wzbogaciłam.
  • Odpowiedz
@pablohini: kwotę 9637 przekroczyłam już dawniej i dokonałam kilku zgłoszeń darowizn do Urzędu Skarbowego. Teraz pierwszy raz mam sytuację, że moja mama bez porozumienia ze mną wysłała mi przelew, a ja się wkurzyłam i go odesłałam na gorąco. I teraz nie wiem czy do darowizny doszlo, czy nie.
  • Odpowiedz
@dwieplaze: skoro zwróciłaś pieniądze, to nie było darowizny. Jak nie nadepniesz urzędowi na odcisk, to nigdy się nie dowiedzą o Waszych przelewach.
Nic nie zgłaszaj.
Oddawaj za zakupy z wyraźnym opisem.
  • Odpowiedz