Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak cos ogladam na laptopie, zazwyczaj otwieram sobie w drugim oknie https://typing-speed-test.aoeu.eu/?lang=en co dziala i zaczalem z czasem pisac duzo szybciej.

Natomiast co jeszcze moglbym sobie wlasnie otworzyc aby sie czegos nauczyc?

Co sprobowalem i nie dziala dla mnie:
- szachy, warcaby, sudoku (nic mi to nie dalo, moze jakims dzieciom ich to rozwija, ale na mnie to juz nie dziala, i bazujac na badaniach naukowych (a nie artykulach popularno naukowych) mam racje)
- scrollowanie newsow (strata czasu i depresja od newsow, czesto to wcale nic waznego, albo reportuja prawo nad ktorym bylo glosowanie tak jakby ono juz weszlo w zycie)
- anki - tu juz problem bo dla jezyka trzeba audio (i w sumie tylko audio, bo np. mozg widzi "i" i potem slyszy tez z tego audio "i", podczas gdy w wielu jezykach to jest wymawiane jak polskie "y", sam sie na to nacialem i popelnialem ten blad w niemieckim i angielskim, tak samo jak widzialem np. "amazon" i slyszalem to samo, podczas gdy to jest "'æmazyn" co jest proste dla kogos powtorzyc chyba ze sie sugreuje tekstem). Zreszta juz jedno audio gra w jednej karcie przegladarki, i to jest nudne, lepetyna potrzebuje sporo powtorzen aby zapamietac cokolwiek, bardzo powolny progress. (mam 5:30 godziny nabite i ledwo co pamietam). Trudno tez znalezc cale sentencje, z audio, bo przeciez z samych slow to nie bedzie plynnego przejscia i melodii zdania jak maja natywi, a to mi tylko do wymowy/sluchania potrzebne, bo do reszty to sa translatory. Tu Pimsleur mi sporo pomogl, ale on sie nie nadaje do pracy z czyms, bo tam trzeba siasc na te 30 minut w spokoju i myslec.
-duolingo - w sumie lepsze to niz nic, natomiast zdania i slowa uzyte sa dziwne. Jak mozna uczyc np. nazw zwierzat na poczatku, bo komu potrzebne wiedziec jak sie mowi hipopotam w jakims tam jezyku na poczatku nauki, zamiast bazowac na zdaniach zbudowanych z "word frequency list" czyli numery, kolory, tak/ale/nie, kierunki i na/pod/za, ja mam/masz/mialem/chce itp. przed nazwami na zyrafe! #filologia

#pytanie #duolingo #naukajezykow #francuski #hiszpanski #nauka #jezykiobce #niemiecki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612e16b9a61d42000b80bb9f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 1
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w anki mozesz dodac audio. Ja czesto robie tak ze wrzucam deck do csv importuje do quizleta tam mi sie generuje audio i wtedy biore wszystko addonem do anki. Mozna tez addonem z anki pobrac audio z zewnetrznych stron (np od native speakerow) ale tego nie próbowałem.

A memrise jest duzo lepsze niz duolingo wg mnie.
  • Odpowiedz