Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć od niedawna pczylaczylem się do rodziny mazdy. Mam jednak problem. Nie działają mi wszystkie szyby w mazda 6 gh 2.0 benzyna. Nie mogę ich otwierać z poziomu panelu kierowcy ani osobno dla 3 pozostałych. Bezpiecznik pod maską sprawny. Jakiś pomysł co mogę jeszcze sprawdzić? Gdzie dalej szukać usterki? Może ktoś posiada jakiś schemat elektryczny? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
#mazda6 #mazda #mechanikasamochodowa #elektryka
  • 10
  • Odpowiedz
@Janczur: a wewnątrz samochodu nie ma bezpieczników?
A i przeważnie też żeby działały przełączniki w drzwiach pasażerów musi działać w drzwiach kierowcy. Sprawdz przewody w przepuście drzwi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Janczur: dobrze rozumiem, że nie działają ani z drzwi kierowcy, ani poszczególne szyby ze swoich przycisków? Jeśli tak to na 99% bezpiecznik. Sprawdzałeś te w kabinie?
  • Odpowiedz
@stassma: @aksal89:
ŻADNA szyba nie działa. Niezależnie od tego jak próbuje ją otworzyć. Czy z panalu kierowcy czy osobno. Przepust nie wydaje się uszkodzony ale na pewno to sprawdzę. Bezpiecznik jest kostkowy o oznaczeniu 30A według schamtu, który znalazłem jest to bezpiecznik nr. 3. Próbowałem również podmienić bezpiecznik o tym samym oznaczeniu z innym ale rezlutatu brak. W tych kostkowych jak wół widać czy jest spalony czy nie. Inne bezpieczniki sprawdzałem miernikiem. Wszytsko sprawne.

We wnętrzu za el. szyby odpowiada teoretycznie bezpiecznik nr. 1 ale nie mam tam wsadzonej żadnej kostki. Poodpinałem nawet plastiki żeby sprawdzić czy coś mozę nie wypadło do środka ale nic tam nie ma. Na forach ludzie, również nie mają tam wpiętej żadnej kostki. Wydaje mi się że ten bezpiecznik moze być od zamykania lub otwierania szyb z pilota ale nie wiem.

Byłem dzisiaj u elektryka ale tak an pierwszzy rzut oka nie był w stanie dziś nic powiedzieć. Wszyscy teraz zawaleni pracą więc umówiony jestem wstępnie na piątek. Może do tego czasu coś uda
  • Odpowiedz