Wpis z mikrobloga

Mireczki, ile czasu poświęcać na naukę języków?

Obecnie pracuję wobec schematu: codziennie nauka angielskich oraz francuskich słówek oraz wyrażeń (po 10 dziennie na język - nauka nowych i powtórka wcześniejszych) + ćwiczenia francuskiego z busuu + jakieś nagrania na YouTube dotyczące nauki francuskiego, osłuchiwanie się

Oraz co drugi dzień dokładam do tego naukę angielskiej gramatyki poprzez wykupiony kurs od Rock Your English - najpierw oglądam jego nagranie jak tłumaczy zagadnienie, a potem robię ćwiczenia z danego zagadnienia w podręcznikach i internecie.

Wychodzi mi od godziny do nawet dwóch i pół dziennie.

Rozluźnić sobie plan, czy jeśli mogę to się tego trzymać?

#francuski #angielski #naukajezykow #jezykiobce
  • 4
  • Odpowiedz
@JanuszKarierowicz: zależy co masz na myśli poprzez "naukę", jeśli siedzenie i wkuwanie to ja poświęcam może z 10 minut? Codziennie uczę się odmiany jednego słówka z francuskiego i to tyle z wkuwania, reszta to yt, seriale, czytanie itd., więc czasem się i 5 godzin nazbiera.
Jeśli ci to odpowiada i nie czujesz, że się zmuszasz, to zostaw, najważniejsze chyba żebyś się sam w tym odnajdywał i nie odliczał założonego planu
  • Odpowiedz
@JanuszKarierowicz: po pewnym czasie przy intensywnej nauce można się wypalić, 1h aktywnej nauki dziennie (czyli uczenie się nowych słówek i zagadnień a nie oglądanie filmów) to byłoby sporo jak dla mnie. Ja obecnie poświęcam około 20 min na powtórki słówek (angielski plus francuski), czasem jak mam czas to sobie dorzucę nowe słówka plus apka Xeropan (za darmo pozwala na naukę ok. 10 min dziennie). Też oglądam dużo filmików na youtube
  • Odpowiedz