Wpis z mikrobloga

XXI wiek. Idziesz na studia, ryjesz, kujesz, uczysz się do upadłego. Zarywasz noce, weekendy. Pracujesz już jako dzieciak w wieku 17 lat żeby dorobić sobie na ubrania, na wakacje, podręczniki czy po prostu "na zachcianki".

Latami #!$%@? w różnych kołchozach nazywanych dumnie "światowymi korporacjami z ambicjami", pniesz się powoli po drabince kariery (choć wcale mi się nie śpieszy z awansowaniem, lubię to co robię) i nagle uświadamiasz sobie, że mimo tego wszystkiego jesteś takim samym, kuźwa niewolnikiem jak kasjerka w Biedronce albo sprzątaczka.

Pracodawca wskazuje pracownikowi miejsce wykonywania pracy


No tak. Pracujesz, jesteś rozliczany z raportów, ticket'ów i realizacji projektów w których biorą udział dziesiątki jeśli nie setki ludzi a od których zależą zyski firmy. Da się przeliczyć twoją pracę i zaangażowanie w efekty, wyniki finansowe, realizację projektów i przekazywanie ich do "biznesu".

...i mimo to, że twój szef wręcz tygodniami cię nie widzi bo albo siedzi gdzie indziej albo ma multum (durnych) spotkań - każą ci siedzieć w biurze "bo tak".

Gdzie ta rewolucja?

#korpo #korposwiat #praca #pracbaza #gorzkiezale #przemyslenia
  • 11
Gdzie ta rewolucja?


@PanBulibu: jak np. wejdziesz na krzesło, żeby zdjąć wirówkę do sałaty, poślizgniesz się i złamiesz rękę, to pójdziesz po odszkodowanie za wypadek przy pracy.
Wtedy ubezpieczyciel zacznie kręcić nosem „no ale on nie był w pracy, nie należy się jemu”.
I wtedy pracodawca idzie do sądu z ubezpieczycielem i mówi „mój pracownik był w pracy, tutaj mam dokument, który potwierdza, że był tam, gdzie został skierowany, on tam
@PanBulibu no też się #!$%@? po 1.5 roku wracamy do biura #!$%@? wie po co. Zmarnowane 2h dziennie na dojazdy i 1 h na ogarnięcie się czyli w sumie 3h zabrane z prywatnego czasu co oznacza spanie mniej i #!$%@? codziennie


@umtali: I to jest popieprzone. Dzięki pracy zdalnej znalazłem całkiem niezłą równowagę między pracą a życiem prywatnym, nie tracę czasu na dojazdy, praca sama w sobie (nie obciążona czynnikami zewnętrznymi
@matabora: Oby. Tu nie chodzi o to żeby wszystkim narzucić teraz siłą pracę z domu ale zacząć dawać ludziom wybór - a rozliczać/oceniać pracowników z ich efektów pracy a nie obecności w biurze/przy biurku.
rozliczać/oceniać pracowników z ich efektów pracy a nie obecności w biurze/przy biurku.


@PanBulibu: u mnie na zdalnej można być już od ok roku , jednak z tym rozliczaniem jest tak samo jak było , tzn permanent overtasking i ciągłe naciski żeby 'wyrabiać więcej' . Ergo samo miejsce pracy nie robi wszystkiego
@PanBulibu: no ale to kwestia firmy. Ja 100% zdalnie pracowalem juz przed pandemia. W IT masz tak duzy wybor ze przeciez mozesz bez problemu zmieniac prace kiedy chcesz. Ja mam expa ponad 15 lat i jak gdzies mi sie niepodobalo to od razu szedlem sobie gdzies i dziej, zawsze za wyzsza stawke i na moich warunkach.