Wpis z mikrobloga

#kawa
Co sądzicie na temat kawy?jest ona nie zbędna do życia?pijecie często?Pewnie 30%spoleczeństwa nie pije kawy ,czy tracą dużo a może będą żyć dłużej?
Dokładnie tydzień temu podjąłem decyzje rzucić kofeinę,byłem a może jestem dalej takim kawiarzem ze 3x piłem na spokojnie.Rano, później w pracy a następnie np.przed treningiem popołudniu.Zdałem sobie sprawę ze jestem od niej grubo uzależniony ,jak widziałem żabkę to odrazu kawa w głowie za 5ątaka…Uwielbiam smak kawy ale to trochę już poszło w złą stronę .
Tak jak mowie nie pije od 7dni i jakoś mogę zyc,przez pierwsze pare dni piłem herbatę klasyczna która tez ma kofeinę ale od przedwczoraj lecę na Rooibos z czerwonokrzewu czy jakoś tak(jest bez kofeiny ).
Macie jakieś doświadczenia w rzucaniu kofeiny?
#kawatime #kofeina
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mandarynos: na moje oko kawa bezpieczniejsza niż inne wynalazki. Zawsze można sobie robić rozpuszczalna która tak sercem nie telepie. Ja piję zwykła kawę a jak mam dosyć robię przerwę i przez jakiś czas piję rozpuszczalna.
@Blueweb: obawiam się że rozpuszczalna to nie najlepszy kierunek jak chcesz uniknąć kofeiny- ona ma 2 razy więcej kofeiny niż zwykła kawa arabica. kawy rozpuszczalne robi się w 100% z robusty. Czyli nie dość ze duzo kofeiny to jeszcze brak profitu smaku
@Vince_Santoro: nie pije,co znaczy ze nie rzuciłem kofeiny całkowicie bo czasem pije zwykła herbatę.Przepraszam ja pije bardzo dużo herbaty teraz ,czasem inkę z mlekiem.
Generalnie to polecam każdemu zacząć od nie picia kaw tzw sypanych i tych ze stacji paliwowych,żabki etc.Szkoda pieniędzy.Od momentu kiedy nie pije czyli jakieś 3tygodnie wypiłem jedno rozpuszczalna w niedzielne popołudnie ….a i raz w tygodniu pije przedtreningowke w której tez jest kofeina.