Wpis z mikrobloga

Mam problem z przeprowadzanuem reform w HRE a mianowicie co muszę zrobić aby kraje zgodziły się na reformę bo jakoś nie wierzę abym musiał poprawiać relacje z 40 kraikami
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
@Mobiux: No generalnie to gra w HRE polega na poprawianiu relacji ze wszystkimi na około, z tego co pamiętam to jeszcze ma na to wpływ reputacja dyplomatyczna, jeżeli brakuje ci np. 2-3 krajów do przepchnięcia reformy to możesz wziąć z nimi sojusz i po miesiącu go zerwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mobiux: jak już masz cesarski pałer, to przepchnięcie reformy nie powinno być trudne - musisz mieć zwyczajną większość popierających. Albo przez wysoki poziom relacji, albo przez wysoką reputację, albo przez więcej punktów niż wymagane (choć wtedy przepadają chyba te nadmiarowe).

Zazwyczaj przed reformacją przepychanie reform HRE jest formalnością, potem zaczynają się schody jak książęta imperium odchodzą z łona świętej wiary katolickiej.
  • Odpowiedz
@Mobiux: w interfejsie HRE, w sekcji z książętami HRE jak najedziesz na wybranego i poczekasz chwile to wyskoczy dymek gdzie będziesz miał informację czy popiera reformę i szczegółowe rozpisane minusy i plusy.
Poza tym czytasz wiki: https://eu4.paradoxwikis.com/Holy_Roman_Empire#Imperial_reforms
Najłatwiejsze i najszybsze i najkorzystniejsze jest nabijanie diplorepa: spokojnie da radę wbić 6 repa. Ale nawet jak nie masz to po prostu kwestia czasu i zrobienia relacji oraz zebrania Imperial authority.

Ja to
  • Odpowiedz
@kraggthegrimm: mi właśnie z 72 księstw reformę popierają 2 nwm czemu to sam początek gry więc jedyne co mogę zrobić to dać doradcę do reputacji ale mogło też popsuć to że trochę skubnąłem wenecji ale dzięki że mi powiedziałeś że mogę podejrzeć to dlaczego nie popiera bo narazie zaczynam dopiero grę w HRE i mam problem z przeprowadzeniem 3 reform przed reformacją bo jak miałem 45 authority walnęło shadow kingdom
  • Odpowiedz
@Mobiux: dzizas, używaj kropek i przecinków. Ten strumień świadomości ciężko jest przeczytać.
W miarę szybko możesz mieć diplo repa z:
1. katolicyzmu (płacisz 50 tych punktów katolskich)
2. diplomatic ideas oraz influence - 5 etap
  • Odpowiedz