Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@MaxOttoVonStirlitz: Nie wiem czy o to chodzi ale w buddyzmie tybetańskim stosują różne testy aby określić czy dane dziecko jest inkarnacją jakiegoś lamy gdyż kandydatów jest często kilkoro. Zwyczajowo pod koniec życia np. Dalai Lama zostawia jakieś wskazówki np. w jakim rejonie się urodzi itp., następnie na podstawie pewnych przesłanek wybierają dwoje, troje dzieci. Ostateczny test wygląda tak że mówią dziecku aby wybrało np. jedną miskę z trzech podobnych i jak
@Dreampilot: Dziękuje za odpowiedź i rekomendacje. Jeżeli nie postrzegamy czasu liniowo i możemy w przyszłym życiu reinkarnować się w przeszłości np. jako chłop pańszczyźniany to taka osoba mogłaby mieć wspomnienia z przyszłości względem czasu, w którym się reinkarnowała.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MaxOttoVonStirlitz: Nie wydaje mi się aby to było możliwe ponieważ dzieci które mają przebłyski poprzednich egzystencji, osoby w regresji hipnotyczej i ci którzy przypominają sobie poprzednie życia mówią o jakimś poprzednim momencie w historii Ziemi w którym przyszło im żyć. Oczywiście mogę się mylić. W ogóle idea reinkarnacji to kwestia otwarta. Nie mogę potwierdzić że coś takiego istnieje ale też nie mogę zaprzeczyć że nie istnieje. Stawiam znak zapytania.

Tak na