Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie #it - czy mamy tutaj kogoś kto przeszedł na 4 dniowy tydzień pracy? Bo cały czas zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :)

Miała być podwyżka 15% i zmiana stanowiska na leada, niestety nie pykło i skończyło się na propozycji podwyżki 7,5%. Zaproponowałem więc przejście na 4/5 "etatu" przy zachowaniu obecnej stawki, co udało się załatwić - teoretycznie więc udało mi się wynegocjować 20% ;) Wiadomo że "wincyj" pieniędzy każdy chce, ale zarabiam z żoną już tyle, że te 7,5% nie zrobiłoby za bardzo różnicy.

Chciałbym ten czas wykorzystać na swoje projekty (których jeszcze nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ewentualnie małe projekty komercyjne dla innych firm. Ktoś to już przerabiał? Chętnie poznam opinie czy wykorzystaliście ten jeden dzień czy po prostu sobie odpoczywacie ;)

Podwyżka 7,5% czy 4/5 etatu za starą stawke?

  • podwyżka 7,5% 7.6% (6)
  • 4/5 etatu za starą stawke 92.4% (73)

Oddanych głosów: 79

  • 11
@Pan-Zly: spoko opcja - tylko jeszcze się upewnij że będziesz miał 80% pracy - kolega negocjował podobnie i też dostał piątki wolne (bez obcinki pensji), ale pracy nie ubyło ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jeżeli 4/5 etatu razem z 80% nakładu pracy to bym brał.
@thewickerman88: docelowo też tak chcę, nawet zaznaczyłem że to "droga bez powrotu". Powiedziano mi że za jakiś czas wrócą do mnie z nową propozycją, ale czy tak będzie (pewnie tak) i czy będę nią zainteresowany (pewnie nie) to czas pokaże.

@A_Duda: póki czegoś nie wymyślę to tak będzie - ale motocyklem w Polsce w zimę nie pojeżdżę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@fiman: z tym na
@Pan-Zly: ja umawiam często się z pracodawcą, że chce przez następne pół roku pracować na 3/5 etatu. Wykorzystuje ten czas na podróże przez 4 dni fajrant i 3 dni praca. W życiu nie ma co się przepracowywać, a jak masz 3 dni pracy w tygodniu to przez te 3 dni aż chce sie pracować.
@thewickerman88: tego też się obawiam, dlatego chcialem poznac opinie osób które to przerabiały. Najchętniej przeszedłbym na "swoje", ale do tego potrzebowałbym czasu ;)

@m944: fajny pomysł :)

@A_Duda: już ostatnio jak w zimie chciałem sobie kolektor wydechowy wyczyścić a skończyło się na ukręceniu 3 z 6 śrub, to sobie odpuściłem zimowe dłubanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@fiman: mam bardzo samodzielne stanowisko, super zespół, nigdy