Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Na wykopie update w Poniedziałek i Czwartek. Na Google Docs codziennie.

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1629975995cYLjo94yaRurkAnthwUZ0Q.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się, czy będzie podobnie jak w zeszłym roku, do polowy września spadki, a po 2 tygodniach od powrotu dzieci do szkół, zwyżka?
  • Odpowiedz
Zastanawiam się, czy będzie podobnie jak w zeszłym roku, do polowy września spadki, a po 2 tygodniach od powrotu dzieci do szkół, zwyżka?


@vash78: tak
  • Odpowiedz
@vash78 dla mnie szkoła to teren wyeksploatowany przez wirusa. Dzieci i młodzież przeszły mniej lub bardziej świadomie #covid #koronawirus w ubiegłym roku. Szansa, że złapią go znowu jest niewielka.

Podobnie nauczyciele. Wielu to zaszczepieni ozdrowieńcy.
  • Odpowiedz
@Zona_faraona: No i oczywiście rodzice tych dzieci, też w dużej części są ozdrowieńcami lub zaszczepieni. Jednak z tego co wiem, nic nie stoi na przeszkodzie by jeszcze raz stać się nosicielem, choć już bezobjawowym. A właśnie liczbę zakażonych stawia się na pierwszym planie, a nie liczbę chorych, którzy musieli zostać przyjęci do szpitala. Jest co prawda informacja o zajętych łóżkach, ale nie ma wprost podawanych dziennych raportów.
  • Odpowiedz
@Zona_faraona: Można sobie wyliczyć, co najwyżej, średnią ilość zajętych łóżek, ale nie średnią ilość osób, które danego tygodnia musiały się na nich położyć.
  • Odpowiedz
@LibertadParaTodos: Chodziło mi o to, że jeśli ktoś jest zaszczepiony i bezobjawowo przechodzi kowid, i został przetestowany, to oczywiście zalicza się do statystyk. Dlatego właśnie dzienna ilość hospitalizacji, powinna być ważniejszym czynnikiem, niż samo stwierdzenie zakażenia, które nie wpływa na stan zdrowia większości zaszczepionych osób, lub ozdrowieńców.
  • Odpowiedz
@vash78: z tego co wiem, to lekarze raczej odstępują od testowania ludzi zaszczepionych, nawet kilku mirków pisało tutaj, że białe kitle nie chcą kierować na testy ludzi zaszczepionych, zgłaszających się z objawami infekcji wirusowych, nie wiem jak dużą skalę ma to zjawisko, ale jest spora szansa, że ta grupa, która się zaszczepiła (chcąc lub musząc) nie będzie nabijała statystyk. Natomiast ludzie niezaszczepieni, to raczej grupa osób, które zrobią wszystko, aby
  • Odpowiedz