Wpis z mikrobloga

Mam pięć Defro na ekogroszek, chciałbym sobie wyspawac ruszt żebym mógł nieraz drzewem przepalac, chce go osadzic w tym miejscu gdzie jest zaznaczone, myślicie że powinienem wyciągnąć ten szamot po bokach i wtedy osądzić ruszt czy zostawić ten szamot i wyspawac węższy ruszt i osądzić go na tych wypustkach? #piec #ogrzewanie
Bakardi - Mam pięć Defro na ekogroszek, chciałbym sobie wyspawac ruszt żebym mógł nie...

źródło: comment_1629825344fI8O00MFYDLcgz6wp8N1I5.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bakardi: ładnie to tak oszukiwać? :) Na kotły z rusztem w przeciwieństwie do tych bez rusztu nie było dofinansowania w przeróżnych gminnych/powiatowych/wojewódzkich programach "czyste powietrze". Wytłumaczenie było takie, że na ruszcie możesz spalić każdego śmiecia tak jak w zwykłym węglaku bez podajnika
  • Odpowiedz
@Ar_0: gdzie tutaj widzisz oszustwo? Jeżeli nawet dostał dotację to kupił piec bez rusztu. Co sobie z nim będzie robił to jego sprawa - chyba że w umowie ma jakiś specjalny zapis - co raczej byłoby złamaniem warunków umowy, a nie oszustwo.
  • Odpowiedz
@Bakardi przede wszystkim stracisz gwarancję, piec utraci 5 klasę i będziesz musiał go wymienić za jakiś czas i wcale łatwiej nie będzie. To i to trzeba rozpalić. Tyle że do drewna będziesz latał co chwila a ekogroszek głowy nie zawraca. No ale jak lubisz sobie życie utrudniać to nikt ci nie zabroni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrmydlo: co ma propaństwowość do oszustwa (jeżeli wykopek korzystał z dofinansowania)? :)

@Bakardi: to trzeba było brać od razu podajnik z rusztem. Koszt taki sam a miałbyś już fabrycznie wszystko zrobione, bez zabawy w ingerencję struktury kotła. Właśnie, jeżeli chcesz coś w nim mocno zmieniać to zapoznaj się z gwarancją abyś się nie zdziwił jak kiedyś zacznie ci ciec a fachura który przyjedzie spawać/wymienić stwierdzi, że cieknie przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakardi: tego przyznam, że nie wiedziałem. Ja mój kocioł kupiłem rok temu i miałem do wyboru, albo podajnik bez rusztu + dofinansowanie, albo podajnik z rusztem i bez dofinansowania. Wziąłem drugą opcję właśnie z racji (tak jak ty) drewna
  • Odpowiedz
@Ar_0: ja brałem za gotówkę bo na dofinansowanie się nie załapałem, bo na nowe piece nie dają tylko na wymianę pieca, i tak mogłem kupić tylko bez rusztu wuja i tesicu też wymieniali teraz piece i mają tak samo jak ja bez rusztu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakardi: i będziesz tam palił mokrym drzewem ze sprawnością z 15%? xD czy to jest nowy dom i ty nie dosyć że wrzuciłeś kocioł na ekogroszek to jeszcze chcesz drewnem w tym palić?
  • Odpowiedz