Wpis z mikrobloga

W nielimitowanej liczbie sztuk, z workiem kul i prochu i może je nosić załadowane przy dupie 24h na dobę.


@Stulejman_Wspanialy: powiem tak, trochę Pan przesadzasz - otóż jeżeli nie masz bardziej "lewego" dojścia na proch, to niestety musisz zrobić coś więcej niż tylko pokazać dowód - otóż musisz wyrobić Europejską kartę broni palnej. (Z czym też nie ma dużej zabawy)

Mówi o tym: Dz.U. 2001 Nr 67 poz. 679 USTAWA
z dnia 22 czerwca
  • Odpowiedz
@Jednorybek: Taak, napisałem o tym w komentarzu korygującym troszkę wyżej, pierwszy komentarz był bardziej śmieszkowy, niż merytoryczno-ustawowy. Niemniej, wyrobienie EKB jest nawet mniej czasochłonne niż wyrobienie dowodu.
A czarny proch zawsze może „kolega pożyczyć” ¯_(ツ)_/¯

W każdym razie, samą broń jak najbardziej można kupić na dowód.
  • Odpowiedz
@Stulejman_Wspanialy: odpisywałem bez rozwinięcia wątku (widoczne tylko 2 najbardziej plisowane komentarze)

więc plus za dopisanie
ludzie czytający tylko portal ze śmiesznymi obrazkami mogli by się zdziwić w sklepie więc warto czasem być precyzyjnym w takich tematach :)
  • Odpowiedz
W każdym razie żeby wyrobić EKB i tak trzeba najpierw kupić broń na dowód ¯\(ツ)/¯


@Stulejman_Wspanialy: to też warto dopisać bo Ja się o tym dowiedziałem jakiś miesiąc temu chcąc sobie EKB wyrobić "na zapas" (czasem człowiek się może zdziwić jakie uprawnienia mu się przydadzą a 105 PLN to nie majątek)
a tu nie da się
  • Odpowiedz