Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Na wykopie update w Poniedziałek i Czwartek. Na Google Docs codziennie.

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1629708912eweaSYrQ0HfTCXfWGYIeNo.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@MordechajGajusz: > Uwaga: zmiana przeliczania przyrostu tygodniowego. Teraz biorę sumę ostatnich 7 dni dzieloną przez sumę poprzednich 7 dni poprzedniego tygodnia. Daje to lepszy obraz na średnią przyrostową, a nie codzienne skoki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@taior3: ehh Polska jak zwykle w ogonie Europy, nawet dobrze czwartej fali nie potrafimy nakręcić.

Serio, to mam nadzieję, że pogorszenie pogody nie wpłynie na wzrost nowych przypadków, bo porównując do zeszłego roku to wygląda bardzo dobrze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Green81: koncowka wakacji - masa imprez, do tego zaraz gówniaki wrócą do szkół. We wrześniu pewnie wskoczymy na jakieś 500 przypadków dziennie ale nie więcej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Z drugiej strony - nie ma co przesadzać i czas nauczyć się żyć z tym wirusem tak samo jak nauczyliśmy się żyć z grypą

@ukradlem_ksiezyc: o to to, dokładnie tak, szczególnie, że większość już i tak ma gdzieś obostrzenia. Połowa osób maseczek nie nosi, płynów do dezynfekcji nie używa już chyba nikt, telewizja już przestała się interesować covidem - mają już inne tematy do siania paniki. Także oby w 2022 już
  • Odpowiedz
@taior3: obserwuje tag od dłuższego czasu ale ostatnio zauważyłem odstępstwo w liczeniu przyrostu tygodniowego. Dotychczas był to tydzień do tygodnia, aktualnie nie wiem skąd wziął się wynik +3,7% przy nowych 107 przypadkach... Czy nie powinno być 107/128 => - 16,40%?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mierzwa: widocznie niedokładnie obserwujesz :)
Pisałem o tym bodajże wpis/dwa tu, a wyżej nawet padło pytanie na ten temat.

Kiedys to byl dzien do dnia, np. niedziela do niedzieli, strasznie ten wynik wtedy skakał. Teraz to jest suma przypadków obecnego tygodnia vs suma przypadkow z poprzedniego tygodnia. Ten wynik jest mniej podatny na skoki i daje lepszy ogląd sytuacji.

Ps. Na google docs pod tabelkami masz to napisane na czerwono :)
  • Odpowiedz