Wpis z mikrobloga

Czy to jest możliwe żeby dostać prace w #korpobaza bez znajomosci i wcześniejszego doświadczenia? Aplikuje na stanowiska juniorskie już przez pół roku, wybieram jedynie te ogłoszenia, gdzie nie jest wpisane wymagane wcześniejsze doświadczenie, wszystkie wymagania jakby spełniam, mam skończony licencjat i mgr w trakcie, doświadczenie mam głównie pracując na produkcji ale jest tez jedna gdzie miałem a’la biurowa. CV mam #!$%@? perfekcyjnie, wszystko tak jak powinno być i ładnie wyglada, a nie na szybko w wordzie napisane. Przez ten cały okres miałem jedynie jeden telefon, gdzie pani chciała tylko dopytać o mój angielski, gdzie mieszkam na stałe i od kiedy mógłbym zacząć ewentualnie, a tak to cisza.
Zaczynam juz tracić siły do przeglądania ogłoszeń i aplikowania, bo nie ma to żadnego rezultatu. Nie wiem co mogę zrobić.
Znam przypadek, gdzie typiara pracowała w kebabie, zrobiła cv w wordzie na #!$%@? i dostała prace w jednym z największych korpo tylko dlatego że miała jakiegoś tam znajomego czy coś.
Życie jest takie #!$%@? niesprawiedliwe. Pomimo kompetencji i zapału nie mogę zdobyć pracy, która byłaby dla mnie furtką do dalszej kariery i będę całe życie tak #!$%@? w kołchozie na pracy fizycznej.
#gorzkiezale #korposwiat #pracbaza #hr
  • 37
  • Odpowiedz
@keleris_ staż to bardzo dobra opcja w takim przypadku. Każdy chce być od razu juniorem i zamiast iść na staż i zostać w projekcie, to aplikują na juniorów po kilka miesięcy bez odzewu.
  • Odpowiedz
@keleris_: Ja też prawie dwa lata temu dostałem pracę w korpo bez doświadczenia w tego typu pracy, nie miałem (i dotąd nie mam) ukończonych studiów, a pracę to w odziezowce/sklepach rtv itd
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: @aHmuX: @cecidimus: spróbuje od nowa zrobić cv, poczytam co dokładnie powinno się w nim znajdować tak żeby się wpisywać w korporacyjne standardy, czyli to na co zwracana jest uwaga zawsze. Mam ze zdjęciem takim jakie miałem do dyplomu. Z początku wysyłałem w dwóch językach ale naniosłem poprawki na te polskie i już tylko to wysyłałem, jak zrobię od początku to tez będę znowu w dwóch językach wysyłać
  • Odpowiedz
@keleris_: wysyłaj tylko po angielsku, bez zdjęcia, bo korporacje mają politykę, żeby nie dyskryminować i nie zawsze jest mile widziane wstawianie zdjęcia, nie musisz pisać poziomu angielskiego
  • Odpowiedz
@keleris_: Zapewne przez brak wpisu o studiach zaocznych byłeś z góry przekreślony, zakładali brak pełnej dyspozycyjności. I jak wyżej - CV tylko po angielsku wysyłaj, nie dawaj dwóch wersji. Zdjęcie skasuj.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Do pracy w korpo? Nie. Chyba, że jest to zaznaczone w ofercie pracy. CV ma być zgrabne, estetyczne, na jedną stronę A4, kilka słów o sobie, dane kontaktowe (mail i nr telefonu, adres jest zbędny), doświadczenie, umiejętności, wykształcenie
  • Odpowiedz
@jaca_66: Korpo :P Na jedno stanowisko czasami jest przesyłane mnóstwo CV. Nikt tego nie przegląda ręcznie, pierwsze przejrzenie robi zazwyczaj bot po słowach-kluczach
  • Odpowiedz
@keleris_: Tak to jest, czasem trzeba mieć po prostu szczęście, ja szukałam pracy ponad rok i nic, a ostatnio wysłałam cv i po 2 dniach już miałam podpisaną umowę, także nie poddawaj się!
  • Odpowiedz
@keleris_:

myślałem nad stażem/praktykami ale przeraża mnie to że będę dostawał miesięcznie 1,5k czy ile tam się dostaje i żyć głównie z oszczędności, dodatkowo nie jest to pełny wymiar godzin i będę miał niepotrzebny czas wolny, który wolałbym przeznaczyć na prace.

Na stażu zarobisz 3.5-5k w dodatku netto jeśli jest na UZ. Zwykle są elastyczne albo cały etat. Nikt cię nie weźmie na juniora z zerowym doświadczeniem.
  • Odpowiedz