Wpis z mikrobloga

Czy to jest możliwe żeby dostać prace w #korpobaza bez znajomosci i wcześniejszego doświadczenia? Aplikuje na stanowiska juniorskie już przez pół roku, wybieram jedynie te ogłoszenia, gdzie nie jest wpisane wymagane wcześniejsze doświadczenie, wszystkie wymagania jakby spełniam, mam skończony licencjat i mgr w trakcie, doświadczenie mam głównie pracując na produkcji ale jest tez jedna gdzie miałem a’la biurowa. CV mam o------e perfekcyjnie, wszystko tak jak powinno być i ładnie wyglada, a nie na szybko w wordzie napisane. Przez ten cały okres miałem jedynie jeden telefon, gdzie pani chciała tylko dopytać o mój angielski, gdzie mieszkam na stałe i od kiedy mógłbym zacząć ewentualnie, a tak to cisza.
Zaczynam juz tracić siły do przeglądania ogłoszeń i aplikowania, bo nie ma to żadnego rezultatu. Nie wiem co mogę zrobić.
Znam przypadek, gdzie typiara pracowała w kebabie, zrobiła cv w wordzie na o-------l i dostała prace w jednym z największych korpo tylko dlatego że miała jakiegoś tam znajomego czy coś.
Życie jest takie k---a niesprawiedliwe. Pomimo kompetencji i zapału nie mogę zdobyć pracy, która byłaby dla mnie furtką do dalszej kariery i będę całe życie tak j---c w kołchozie na pracy fizycznej.
#gorzkiezale #korposwiat #pracbaza #hr
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@keleris_: To tłumaczenie ludzi nie mających nic do zaoferowania na rynku pracy, ja nie mam żadnego wyższego a już w prawie 60 firmie pracuje w europie. Najdłużej pracy szukałem godzine i zawsze bez znajomości i zawsze w pierwszy tydzień podwyżka na najwyższą stawke we wszystkich firmach.
  • Odpowiedz
@keleris_: Zalezy od pozycji na jaka aplikujesz czy desperacko szukaja ludzi, bo jelsi np otwiera sie nowy dzial i szukaja 20 osob to masz udzo wieksza szanse na wakat, i tak jak napisali przedmowcy - staraj sie isc na jakis staz - duzo wieksza szansa na dostanie stalej pracy.

Czesto jest tez tak ze ludzie po samym stylu bycia zatruidniaja, nikt nie chce pracowac z kims kto moze komus nie
  • Odpowiedz
To tłumaczenie ludzi nie mających nic do zaoferowania na rynku pracy, ja nie mam żadnego wyższego a już w prawie 60 firmie pracuje w europie. Najdłużej pracy szukałem godzine i zawsze bez znajomości i zawsze w pierwszy tydzień podwyżka na najwyższą stawke we wszystkich firmach.


@suqmadiq2ama: xD xD xD
  • Odpowiedz
@keleris_ nie chcą cię na juniora, bo nadal studiujesz, chętniej cię pewnie wezmą na staż, ale to i tak nie wiadomo

potem taki student nie może sprawnie pracować, bo "ja mam zajęcia" albo "ja mam egzamin", zwłaszcza że wiele uczelni jeszcze nie określiło trybu prowadzenia zajęć

na twoje miejsce jest dziesięciu absolwentów bez obciążenia dla dyspozycyjności w postaci studiów
  • Odpowiedz
To tłumaczenie ludzi nie mających nic do zaoferowania na rynku pracy, ja nie mam żadnego wyższego a już w prawie 60 firmie pracuje w europie. Najdłużej pracy szukałem godzine i zawsze bez znajomości i zawsze w pierwszy tydzień podwyżka na najwyższą stawke we wszystkich firmach.


@suqmadiq2ama: xD xD xD

@omajgydnes: Co cie tak rozśmieszyło? Wiesz cos czego ja nie wiem?
  • Odpowiedz
@omajgydnes: Tak? Na jakiej podstawie to stwierdziłes? Posiadasz takie kwalifikacje? Czy tylko kompleksy i s----------e pozwala ci tak mnie nazwać? Masz na tyle odwagi żeby mi to osobiście powiedzieć? Zapłace ci za taksówke frajerze, gdzie mam wysłać? Daj adres i telefon bo widze że jesteś gość i sie nie zesrasz przed komputerem prawda?
  • Odpowiedz
@keleris_: Hej, wstępnym filtrem moim zdaniem jest język angielski. Jeżeli nie umiesz rozmawiać to raczej odrzucają. Napisz CV po angielsku (jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś) i wpisz zgodnie z prawdą w językach np.: "Level B2 (speaking, writing, etc.)". To podkreślenie "mówienia" jest kluczowe - jeżeli to opanowałeś to znaczy, że warto zaprosić Cię na rozmowę. Jeżeli nie to czas to nadrobić.

PS. angielski poniżej B1+ zazwyczaj od razu Cię odfiltruje
  • Odpowiedz
  • 0
@Betoniarka69: @Just_Doesnt_Know: @golomb13: myślałem nad stażem/praktykami ale przeraża mnie to że będę dostawał miesięcznie 1,5k czy ile tam się dostaje i żyć głównie z oszczędności, dodatkowo nie jest to pełny wymiar godzin i będę miał niepotrzebny czas wolny, który wolałbym przeznaczyć na prace.
@aHmuX: mam wpisany w cv angielski na B2, dodatkowo pracowałem przez całe lato w USA, wiec jest już jakieś doświadczenie z
  • Odpowiedz
@keleris_: Dostałam prace w korpo mimo braku znajomosci, braku wykształcenia, miałam tylko jakieś doświadczenie. Studiuje zaocznie (miałam to wpisane w CV, koniecznie wpisz że zaocznie studiujesz). No i angielski. CV po angielsku.
  • Odpowiedz
mam wpisany w cv angielski na B2, dodatkowo pracowałem przez całe lato w USA


@keleris_: albo wszystkie korpo od pół roku nie rekrutują albo masz jakiś inny poważny problem z CV
  • Odpowiedz