Wpis z mikrobloga

Rozmowy z Wami pozwoliły mi na nowo spojrzeć na okres który przeoczyłem.

W wieku 20 lat wyjechałem do Holandii dorobić sobie trochę eurasów by otworzyć pierwszy biznes. Pracowałem w Zieleni Miejskiej. Zajmowałem się pieleniem, wyrywaniem chwastów, koszeniem trawy. Do naszych obowiązków należały też opryski miejsc gdzie miało nic nie rosnąć - place, chodniki itd.

Zatrucie takimi substancjami może powodować objawy jakie mam oraz przebieg choroby. Nic to nie zmienia w mojej sytuacji, ale nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u neurologa by potwierdzić możliwą przyczynę powstania.

Dlaczego nie brałem tego okresu pod uwagę? Pracowałem tam z 3 osobami, z którymi nigdy więcej nie miałem już w życiu kontaktu. Byli ze śląska, nie pamiętam już nawet ich imion. Od miesięcy próbuje zrozumieć dlaczego umiera mi mózg. Możliwe, że dzięki Wam uda się to wyjaśnić.

#ciekawostki #parkinsonizm #neurologia #medycyna #csiwykop
damccio - Rozmowy z Wami pozwoliły mi na nowo spojrzeć na okres który przeoczyłem. 
...

źródło: comment_1629555401w9Krftv5eVv0MwAw9H81qC.jpg

Pobierz
  • 64
To były moje dotychczasowe ustalenia i wykluczenia.
Na podstawie mojego wieku wyeliminowano choroby geriatryczne doprowadzające do powstawania deficytu dopaminy np.
Chorobę Parkinsona.
Na podstawie wywiadu w rodzinie i obserwacji braku objawów wyeliminowałem wszystkie choroby spowodowane dziedziczeniem
genu autosomalnego dominującego powodującego Zespół Parkinsonowy np. Pląsawicę Huntingtona.
Prawidłowe stężenie ceruloplazminy oraz brak obecności pierścienia Kaysera-Fleischera wykluczyło obecność Choroby Wilsona.
Wykluczyłem Encefalopatię urazową, ponieważ w okresie pojawienia się objawów nie doświadczyłem uszkodzenia mózgu.
Wykonałem kompleksowe
@NaglyAtakGlazurnika: > @damccio, to przez glifosat?

@gdziemieztym:

Rzuciłem okiem - nie ma żadnych badań które mogłby wskazywać na związek glifosatu z neurodegeneracją typu parkinsonowego. GLIFOSAT JEST BEZPIECZNY

Za to środki zawierające Rotonon - https://en.wikipedia.org/wiki/Rotenone - mogłby prowadzić do takich skutków. Wikipedia wprost podaje takie zagrożenie.

Status w EU?
Rozpoczęto wycofywanie w 2008, definitywnie zakazany od 2014.

Pewnie można by takich więcej znaleźć.
GLIFOSAT


@graf_zero: Nie mam pojęcia co to mógłbyć za środek, Przychodzi mi na myśl nawet konkrety dzien kiedy to było, szef(NL) zawiozł nas na takie większe pole zieleni między blokami, wystawił pojemniki i powiedział ze cały ten plac mamy spryzkać. Całą dniówkę tam byliśmy.