Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki 31 lat tutaj, mam wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości robione zaocznie w Wyższej Szkole Bankowej i to 5 lat(normalnie trwa to 3 lata ja tam odraczałem poprawiałem). Skończyłem je 6 lat temu(2015 rok). Niewiele wiem właściwie nic z tego co ukończyłem. Moje doświadczenie zawodowe to od ponad 7 lat praca fizyczna na stolarni jako stolarz maszynowy(obsługa maszyn bardzo podstawowa) zarobki to około 2500 zł msc Co czynić żeby zmienić swój los zawodowy na podstawie tego co Wam przedstawiłem, w sensie coś ambitniejszego i lepiej płatnego? Czy jest jeszcze dla mnie szansa chociażby ze względu na mój wiek? W jaką branże uderzyć zostać przy księgowości tak jak zacząłem,może jakiś kurs? inne studia, studia podyplomowe? Czy jest tu ktoś kto dopomoże? Czy nauka czegokolwiek ma jeszcze sens?

#pytanie #mirki #pracbaza #praca #studbaza #studia #rachunkowosc #finanse #zycie #kariera
  • 9
@Hyrieus: Przypomnieć se temat (może wlasnie jakis kurs) i uderzyć do jakiejś firmy księgowej. Przyda się tez język angielski bo aktualnie jest troche na rynku firm które obsługują zagraniczne firmy. Na start raczej nie dostaniesz mniej niż masz teraz a się oplaca bo jest możliwość rozwoju. Zdarza się, że biorą ludzi bez wykształcenia kierunkowego ale z dobrym angielskim.
@Hyrieus no to podstawa myślę, osobiście znam osoby które serio nie mają wykształcenia kierunkowego a karierę w tej branży zrobiły bo miały dobry angielski. Ty masz papier więc zawsze to też coś znaczy.
@Hyrieus no i na pewno się nie zrazaj, nic do stracenia nie masz a zajebiscie że jest chęć, to jest pierwszy krok. Wiadomo, sama chęć ofc nie wystarczy ale to dobry początek.
@Hyrieus:
Z tego co piszesz wynika że męczyłeś się na studiach, także nie wygląda na to jesteś zafascynowany rachunkowością.

Ludzie nabudowali domów, kupili w ciul mieszkań, ceny materiałów i robocizny urosły, spadła dostępność. Potrafiłbyś np. zorganizować usługę typu meble na wymiar? Teraz jest świetny czas dla tego typu działalności. Do tego mało kto potrafi wbić przysłowiowy gwóźdź w ścianę a dzieci "wychowują" się wpatrzone w smartfony, także nie ma co liczyć
@Hyrieus 7 lat pracujesz na stolarni jako ręczną maszyna do drewna. Gdybyś był inteligentny i miał chęci to już dawno byś sam składał meble na swoim i miał z tego lekko 2x tyle. Jak można zaoczne 3 letnie robić 5 lat ? Zmarnowałeś tylko 5 lat życia na gówno studia nie zmieniając nic w twoim życiu.