Wpis z mikrobloga

Mirkowie, czy założenie e-sklepu musi kosztować tyle tysięcy?
Szukam firmy, która dałaby radę zrobić sklep dla mojej żony, która wydaje książkę i chciałaby ją sprzedawać samodzielnie.
Jeden produkt, z czasem drugi, a kiedyś tam może trzeci. Chodzi o jakiś prosty w obsłudze sklepik z płatnościami online i podpięciem jakiejś furgonetki czy coś. Ale 4-5 tysi za taką usługę kilkukrotnie przekracza zakładany budżet. Przy takiej kwocie to nawet trudno zgadywać czy wydanie książki się zwróci :/
Mamy swój projekt.
Sam nie potrafię tych całych wordpresów, woocomersów itd. Chciałbym komuś za to zapłacić, ale 4-5 tysi mnie przeraża.
Ktoś, coś podpowie? Gdzie szukać?
#ecommerce #sklepyinternetowe #webdev
  • 18
@cum3l3k: @Wychwalany: W sumie prawde gada. To już nie jest to co kiedyś: Ktoś Ci postawi sklep i Ty tylko zarabiasz. Co chwilę jakiś update API w paypalu czy innym gównie, co chwila jakaś zmiana. Lepiej w abonament niż postawić sklep za 5k i mieć #!$%@?. Później jak będziesz coś musiał zmienić to krzyknie Ci ktoś 1,5k za zmianę layoutu bo "ten pierwszy kodu nie potrafił pisać".
@cum3l3k: ilość produktów nie ma znaczenia o ile, jak sam mówisz, chcesz mieć opcję dodania więcej w przyszłości. Bo i tak produkty to Ty dodajesz, a trzeba to zaprogramować tak by się dało. No i płatności i bezpieczeństwo. Sklep średnio, nawet mały, zaczyna się od 10k do nawet 30stu. A limit górny nie obowiązuje, wszystko zależy od tego jak niestandardowe są Twoje wymagania.
Ale 4-5 tysi za taką usługę kilkukrotnie przekracza zakładany budżet.


@cum3l3k: Własny sklep nie działa tak jak ktoś pisze wyżej że raz zapłacisz i koniec. Aktualizacje, problemy. Ruch zacznie rosnąć może będzie trzeba przejść na VPS/dedyk - tutaj same koszty administracji mogą wyjść spore. Jak nie masz kasy idź w abonamet.

Masz sprawdzone rozwiązanie które działa w setkach/tysiącach sklepów.

Jak idziesz w selfhosted to też musisz się liczyć z tym że
Mirkowie, czy założenie e-sklepu musi kosztować tyle tysięcy?

Ale 4-5 tysi za taką usługę kilkukrotnie przekracza zakładany budżet


@cum3l3k: Nie musi, weź coś z SaaS typu Shoper, zrób przedsprzedaż i zarób na dostosowanie do potrzeb. Jak Shoper zacznie ograniczać to migrujesz na dedykowane rozwiązanie.
@cum3l3k: tak jak koledzy wyżej, polecam shopera czy inne rozwiązanie SaaS, wyklikasz sobie co chcesz, będziesz miał pewność, że płatności działają, a jak będzie sukces sprzedażowy to wtedy możecie myśleć o stawianie rozwiązań 100% pod siebie.

Tym bardziej, że chodzi o książkę, ciężki temat do robienia mamony :)
Wolę mieć własny


@cum3l3k: To trochę tak, jak byś dla sprzedaży tej jednej książki chciał zlecać budowę całej księgarni od podstaw zamiast wynająć małą witrynkę... a tu jesteś nawet w korzystniejszej sytuacji, bo przy jakimkolwiek SaaS klient i tak nie będzie nawet widział różnicy w tej "infrastrukturze", a nawet w każdej chwili możesz przenieść się na "własne" rozwiązanie zostając pod dokładnie tym samym adresem (SEO ftw!)

I nie, nie tworzę własnego