Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Na wykopie update w Poniedziałek i Czwartek. Na Google Docs codziennie.

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1629108849Jibsk4UmIWvCAaLxU1zM4G.jpg

Pobierz
  • 27
@taior3: 100%, nie ma już dla nas ratunku!
Czyli całe 128 przypadków, dobranoc, cześć, giniemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A tak serio, delikatnie rośnie odsetek pozytywnych testów i chociaż nadal jest śmieszny, to jednak coś tam powoli się rozwija. Tylko cały czas nie wiem, jak to się ma do oficjalnych informacji. Już jakiś czas temu było info, że delta odpowiada za 80% nowych infekcji. I ta delta
@jamtojest2: Z tego co czytałem, to Deltą zaszczepieni mogą się zarazić, ale jeśli nie są w grupie wiekowej 60+, to z reguły przechodzą ją bezobjawowo lub skąpoobjawowo. Dzisiaj nie zaraportowano żadnego zgonu, a też nie ma informacji ile osób musiało zostać hospitalizowanych.
@Del: Słyszałem o tym. Jednak wątpię, by politykom to jakoś przeszkadzało w promowaniu różnych zamordystycznych zaleceń, które wcale nie przynoszą większych pożytków. Chociaż, w Wielkiej Brytanii chyba doszli do wniosku, że duża ilość przypadków bezobjawowych, to nie jest powód, by znowu zamykać cały kraj.