Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
A więc stało się, lecę na tydzień na Sycylię! Możecie polecić miejsca warte zobaczenia i sposoby na aktywne spędzenie czasu na tej wyspie? Co warto spróbować jeśli chodzi o lokalną kuchnie?
Na pewno chce wejść na Etna, do tego Alcantara River Park, Schody Tureckie, Laghetti Cavagrande, Palermo, Taormina i być może tkaie miasta jak Noto i Modica.
#sycylia #wlochy #italia #podrozujzwykopem
bonifacy_pankracy - A więc stało się, lecę na tydzień na Sycylię! Możecie polecić mie...

źródło: comment_1629094827DDMnhr5jK356vbaX9M1E9Y.jpg

Pobierz
  • 22
@bonifacy_pankracy: Syrakuzy i Ortigia - bardzo polecam, jest cudnie, wschodnia część wyspy.

Z zachodniej Palermo i Castellamare Del Golfo - Palermo to Palermo, wiadomka, a co do Castellamare to mała miejscowość, ale jest tak tak malownicza, że się zakochać można.

I żadnego Trapani - smród, gnój i wszędzie syf.

A co do Etny to się upewnij dokąd można wejść i czy w ogóle wpuszczają, bo czasem są ograniczone wejścia w związku
@bonifacy_pankracy polecam:
- cannoli
- odpowiedni strój na Etnę
- uważać na meduzy i mieć jakieś środki na oparzenia przy sobie jak się idzie popływać
- dobre wino, oliwki, sery z Lidla (za grosze, jakość nieporównywalna do tego co u nas)
- przyzwyczaić się do tego, że Włosi jeżdzą samochodami jak poje...
- Ortygia
- plaża Calamosche

nie polecam:
- "lodów w bułce" ;)
- spieszyć się ;) ogólnie to Sycylia jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zweistein4: Syrakuzy też były w planie, skoro oboje polecacie to miasto to nie omieszkam zwiedzić go. Tym bardziej, że w pobliżu jest Ortigia o której pisze @nutpr0
Obok Castellammare Del Golfo miałem zaznaczony punkt widokowy więc wszystko wskazuje na to, że i tam warto pokazać się :)
Wysiłek nie jest mi straszny, jeśli nie dam rady to odpuszczę. Spróbować warto a na temat aktywności z pewnością poczytam przed atakiem na szczyt.
@bonifacy_pankracy: o tak, rzeczywiście jest tam przepiękny punkt widokowy! Widoki na całą zatokę/miasto - świetne miejsce! Podesłałbym ci zdjęcie, ale na poprzednim telefonie je mam... Trzeba na tą okoliczną górę wjechać, ale jak masz auto nie problem. Co do win to ja nie pamiętam jakie pijałem... Byle tanie i smaczne, ciężko było dostać słodkie z tego co pamiętam. Nie polecam za to pić całej butelki tej nalewki limonkowej, też zapomniałem nazwy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konkol: z tego co patrzyłem, to na południu nie ma zbyt wiele atrakcji które by mnie interesowały. Jeśli Tarpani nie jest warte zobaczenia to północ można ograniczyć do Cefalu, Palermo i Castellammare. Stamtąd można pojechać na Tureckie schody i dolinę świątyń i tego samego dnia zameldować się na wschodnim wybrzeżu :) Będziemy mieć auto więc jest to do ogarnięcia, pytanie tylko czy wystarczy nam na wszystko czasu jeśli będziemy zwiedzać bez
@bonifacy_pankracy: jeśli chcecie tak to śpijcie okolice Katanii + Palermo, resztę dojedziecie, ale jak mówię, żeby potem nie było z lataniem z językiem na wierzchu. Na samo Palermo warto poświęcić dwa dni, jeśli nie macie wrażliwych żołądków to dobrym są Katakumby Kapucynów, trochę dziwnie, ale coś kompletnie innego. Jeszcze po drodze do Cefalu można zobaczyć dom Aleistera Crowleya - taka ciekawostka głównie jeśli kojarzysz tego Pana :)

Pozostaje ogarnąć autko i
@bonifacy_pankracy: to życzę udanej wycieczki i powodzenia!

Edit: i jeszcze jedno miejsce moim zdaniem warte odwiedzenia, godzinę jazdy od Castellamare, w okolicach Trapani jest mieścina Erice, super zachowane budynki po chyba klasztorze czy coś na szczycie góry. Ale tu rzuć okiem na necie czy ci się to spodoba, bo jak nie będziesz zainteresowany po opisie i zdjęciach to nie warto marnować czasu skoro masz tylko tydzień :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konkol: myślę, że będziemy nocować po trasie bez stałej bazy wypadowej. Szkoda czasu na codzienne powroty do bazy. Wiesz może, która wypożyczalnia wypada najkorzystniej? Widzę, że nie uda się zejść z wynajmem poniżej 500 ( ͜͡ʖ ͡€)
@nutpr0: dzięki za info, obczaimy to na necie i dodam punkt na mapie. Może akurat będziemy zawitamy tam :)
@bonifacy_pankracy: no, kolego, w aucie się nic nie zostawia na Sycylii jak co xD jak cię w większych miastach będą na parkingu 'prowadzić' do miejsca parkingowego to też nie kręć nosem tylko im rzuć kilka euro - to nie jest tak jak w Polsce, że to żule tylko pomniejsza gangsterka się tym para xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konkol: utrata gaci i kosmetyczki nie rusza mnie nic a nic xD Do auta będziemy brać pełne ubezpieczenie więc złodzieje mogą je niszczyć. Dlaczego jest męczące? Nie raz tak podróżowałem i jest to spoko opcja. Ba, nawet robiliśmy rezerwację nie wcześniej niż o 17 bo nie wiedzieliśmy gdzie będziemy spać xD Czasem szkoda jest opuszczać dane miejsce bo okazuje się niespodziewanie piękne a natomiast inne może mocno rozczarować i spędzanie nocy
@bonifacy_pankracy: tam nie ma jakichś nie wiem jakich odległości żeby skakać, ale jak chcesz. A co do utraty kosmetyczki itp, no nie wiem czy takie przyjemne jest zostanie bez niczego, plus na pewno trzeba będzie wzywać policję do ubezpieczenia co powoduje kolejną nerwówkę